Warszawa: ORSZAK TRZECH KRÓLI w ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Trzej Królowie przejdą Traktem Królewskim

2013-01-06 9:05

Już po raz piąty w niedzielę z placu Zamkowego ruszy kolorowy orszak Trzech Króli. Na pl. Piłsudskiego władcy świata, Kacper, Melchior i Baltazar złożą dary Dzieciątku Jezus śpiącemu w stajence.

Kolorowy orszak tradycyjnie przejdzie z placu Zamkowego, spod kolumny Zygmunta, i za Gwiazdą Betlejemską oraz Trzema Królami, jadącymi na koniach i wielbłądach, podąży Krakowskim Przedmieściem i skręci w prawo w ul. Królewską, aby dotrzeć do placu Piłsudskiego, gdzie ustawiona zostanie stajenka.

Warszawskie święto Objawienia Pańskiego rozpocznie się o godz. 12. Po wspólnie odmówionej modlitwie Anioł Pański pod przewodnictwem arcybiskupa Kazimierza Nycza (63 l.), królowie - w bogatych szatach i nakryciach głowy - poprowadzą tłum przez m.in.: Dwór Heroda, Republikę Przyjemności, miejsca spotkania Anioła Bożego oraz Walki Dobra ze Złem. Ta ostatnia odbędzie się już przy skręcie z Krakowskiego Przedmieścia w ul. Królewską - anioły widowiskowo zmierzą się tam z diabłami.

Barwne orszaki, w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym, symbolizujące religijnego ducha Europy, Afryki i Azji, zabiorą ze sobą aż sześćset dzieci ze stołecznych szkół i organizacji harcerskich oraz stu trzydziestu dorosłych aktorów. Obok nich w korowodzie pojawią się: piękne wierzchowce, wielbłądy, owieczki oraz mały osiołek. Już na placu Zamkowym wszyscy biorący udział w wydarzeniu dostaną bezpłatne korony i śpiewniki z bożonarodzeniowymi pieśniami i programem wydarzenia. W stajence na placu Piłsudskiego, po ok. 45 minutach marszu, wszystkich zgromadzonych przyjmą Święta Rodzina i Dzieciątko. Na zakończenie odbędzie się koncert kolęd z udziałem górali z Istebnej oraz zespołu dziecięcego Piotra Krześniaka.

Orszak po raz pierwszy przekroczy granice naszego kraju, a nawet Europy. W święcie, oprócz Warszawy, weźmie udział 90 innych miast, w tym ukraińskie, hiszpańskie, a nawet w Republice Południowej Afryki!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE