Warszawa: kierowcy się cieszą, mieszkańcy są PRZERAŻENI. Otwierają Arbuzową dla ruchu

2020-01-13 18:30 PIK
Arbuzowa zostanie zakorkowana?
Autor: materiały promocyjne Arbuzowa zostanie zakorkowana?

Dolinka Służewiecka to bodaj największy koszmar komunikacyjny południowej Warszawy: nawet o czwartej nad ranem tworzą się tam korki! Dlatego każda możliwość objechania tego rejonu to dla mieszkańców Ursynowa wygrana na loterii. Ale dla mieszkańców tego objazdu - perspektywa kataklizmu.

Deweloper zablokował

Przez pewien czas można było objechać Dolinkę Służewiecką przez ul. Arbuzową i Zdrową dojeżdżając do al. Wilanowskiej. Jednak kilka lat temu deweloper do którego należała ul. Zdrowa zablokował ją betonowymi bloczkami. Mieszkańcy ul. Arbuzowej odetchnęli.

Zderzenie dwóch tramwajów na rondzie Waszyngtona!

Dzielnica wkrótce odblokuje

Jednak teraz sprawa powróciła. Dzielnica Wilanów przejęła ul. Zdrową od dewelopera i ją wyremontowała. Trwają już odbiory techniczne, a w mieszkańcach ul. Arbuzowej narasta strach. - Jeśli ul. Zdrowa zostanie otwarta, zaleje nas potok samochodów. Nie da się dojechać do domu, nie da się żyć, bo pod oknem będzie płynąć rzeka samochodów - mówią autentycznie przerażeni.

TIR jechał pod prąd, taranował samochody. Kierowca totalnie pijany!

Arbuzowa stanie?

Tym bardziej, że ul. Arbuzowa jest wąską, spokojną uliczką na której z trudem mieszczą się dwa samochody. Jazdy nie ułatwiają też progi spowalniające oraz brak chodników. Można więc się spodziewać, że pod koniec stycznia, kiedy łącznik zostanie otwarty, tak, jak spodziewają się mieszkańcy, ul. Arbuzowa zostanie natychmiast zablokowana. I zamiast ułatwienia, będzie kolejny problem.

Wiemy, kiedy uruchomią metro na Woli!