Warszawa: Paw na Nowym Świecie. Dzień wcześniej uciekał Śródmieściem [ZDJĘCIA]

2021-05-08 17:25 Michał Górecki
Paw na Nowym Świecie. Dzień wcześniej spacerował po Śródmieściu [ZDJĘCIA]
Autor: kpt. Stefański Michał

Paw zdecydował się zajrzeć w okno mieszkańców Warszawy. Dzień wcześniej uciekał przed strażnikami przez Śródmieście, wywołując niemałe zdziwienie. Ostatecznie strażacy zatrzymali uciekiniera i przekazali go policji.

Wieczorny, czwartkowy (06.05.21 r.) spacer zakończył na parapecie jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Nowy Świat 41. Paw zaglądał w okna na wysokości ok. 5 metrów. To nietypowe zgłoszenie strażacy odebrali o 19.04 

- Paw prawdopodobnie przemieścił się z pobliskiego parku. Obecni na miejscu funkcjonariusze Policji poprosili strażaków o pomoc - komentuje mł. ogn. Krupka Marcin z PSP w Warszawie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i schwytali zwierzę z poziomu okna mieszkania - było na pierwszym piętrze budynku. Paw został przekazany patrolowi Policji. Jak się okazuje, w środę dzień wcześniej uciekinier był widziany w ciągu ulic - m.in. Chmielnej i Brackiej. Według relacji PolsatNews, ptakowi nie przeszkadzał ruch uliczny, ani hałas. Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej informował, że strażnicy usiłowali zatrzymać pawia, ale ostatecznie uciekł.

Jarosław Kret przewiduje pogodny tydzień w Radiu SuperNova
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE