Warszawa: Pogoda na środę. Przymrozek spowoduje kataklizm! Dlaczego?

2021-01-20 6:30 Norbert Amlicki Konsultacja: PAP
pogoda WAWA
Autor: redakcja SE

Tony białego puchu zalegające na chodnikach i poboczach mogą zniknąć. Synoptycy przewidują, dodatnią temperaturę więc roztapiający się śnieg może spowodować powódź na drogach i w piwnicach domów. Jeśli nadciągnie przymrozek, to stanie się katastrofa!

Słońce wstanie o godz. 7:29. W środę w Warszawie zachmurzenie będzie duże, okresami możliwe większe przejaśnienia. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po południu zanikające. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Jeśli w tym czasie nagle przyjdzie przymrozek to jezdnie zamarzną i ulice staną się jednym wielkim lodowiskiem. Na szczęście synoptycy nic takiego nie przewidują. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

Słońce zajdzie o godz. 16:04. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe także rozpogodzenia. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.