Warszawa: Próba zabójstwa na bulwarach! 19-latka dźgnięto nożem w szyję [ZDJĘCIA]

2021-04-03 19:15

W piątkowy wieczór (2 kwietnia) na stołecznych bulwarach 19-latek został dźgnięty nożem w szyję. Sprawców ataku zatrzymali strażnicy miejscy. Za próbę zabójstwa grozić może nawet dożywocie. Mundurowi zabezpieczyli prawdopodobne narzędzie ataku. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

- Kolega został dźgnięty nożem! Krwawi. Jest ranny w szyję - z takim krzykiem podbiegł do strażników miejskich, patrolujących nabrzeże na lewym brzegu Wisły, młody mężczyzna. Na pobliskim murku siedział 19-latek z krwawiącą raną z lewej strony szyi. Wezwano pogotowie ratunkowe. Jeden ze strażników natychmiast założył opatrunek na ranę i uciskał ją do przyjazdu karetki. W tym czasie drugi z funkcjonariuszy ustalił świadków zdarzenia. Rysopisy sprawców zostały przez radiostację przekazane innym strażnikom patrolującym bulwary nad Wisłą oraz ich okolice. Kwadrans później jeden z patroli zauważył dwóch młodych mężczyzn odpowiadających opisom. 16-latek i 23-latek zostali zatrzymani. Przy starszym znaleziono składany nóż, który mógł być narzędziem ataku. Zatrzymani mężczyźni zostali rozpoznani przez świadków, po czym przekazani policji. Za próbę zabójstwa 23-latkowi grozi nawet dożywocie.

Lockdown w Warszawie. Jak wygląda naprawdę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE