Warszawa: Przekonaj się na własnej skórze jak się kiedyś podróżowało!

2020-09-20 11:25 Norbert Amlicki
Parada tramwajów
Autor: um.warszawa.pl

Dziś, w niedzielę o godz. 12 odbędzie się przejazd zabytkowych tramwajów przez ulice. Dzięki temu zobaczysz jak się kiedyś podróżowało, jak wyglądały wagony oraz ile było w nich miejsc do siedzenia. A to jeszcze nie wszystko! Na pewno będzie co podziwiać.

Rusza budowa linii tramwajowej na Górkę Narodową

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

O godzinie 12 w trasę na odcinku: pl. Narutowicza – pl. Bankowy – gen. Andersa – most Gdański – Jagiellońska – most Śląsko-Dąbrowski – pl. Bankowy – pl. Narutowicza wyruszą stare, zabytkowe tramwaje. Wśród z nich znajdą się m.in. wagony: K #445 (tzw. „berlinka”), Lw #541 (wyprodukowany w 1925 roku), N #607 (jeden z pierwszych wyprodukowanych w 1949 r. dla Warszawy), 13N #503 (z 1959 r.). - informują warszawscy urzędnicy. 

Otwock: Sąsiadka grozy terroryzuje cały blok. Wyjątkowo perfidne metody

Najstarszy na paradzie będzie Lw #541, który jeździł już przed wojną po wrocławskich szynach, a od 1995r. znajduje się w Warszawie. Produkcja „Berlinki” rozpoczęła się tuż przed wybuchem wojny w maju 1939r. - Wagony, które zostały wyprodukowane, zamiast po Warszawie, jeździły w tym czasie po Berlinie. - wspominają warszawscy urzędnicy. Produkcja wagonów "N" przypada już na czasy powojenne.

Po paradzie zabytkowe tramwaje wyjadą na trasę linii 36 Warszawskich Linii Turystycznych. Tego dnia także linię 100 będzie obsługiwało więcej autobusów.

Oświadczenie rodziny Viki Gabor. Czy mogą czuć się bezpieczni w Warszawie?

Do tramwajów biorących udział w paradzie na pl. Narutowicza będą mogli wsiąść pasażerowie. Pamiętajmy jednak, że z powodu ograniczeń wprowadzonych przez rząd, będzie można zająć jedynie połowę miejsc siedzących i stojących. Pasażerowie będą musieli mieć również zakryte usta i nos. Na trasie parady tramwaje nie będą się zatrzymywały na przystankach. - przypominają urzędnicy!