Warszawa: Awaria pompy tłoczącej fekalia do Czajki. ALARM: ścieki znowu wpadają do Wisły

2020-09-28 15:48 Norbert Amlicki
Ścieki znowu trafiają do Wisły
Autor: MPWiK Warszawa Ścieki znowu trafiają do Wisły

Szokującą informację podaje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie! Doszło do awarii pomp tłoczących fekalia do tymczasowego rurociągu. Ścieki znowu wpływają do Wisły zamiast do oczyszczalni Czajka! Czy czeka nas katastrofa ekologiczna?

Awaria czajki. Pomór ryb w Wiśle na Białołęce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

MPWiK właśnie poinformował poprzez swoją stronę internetową, że ścieki znowu trafiają do Wisły. Wszystko spowodowane jest uszkodzeniem jednej z dwóch pomp na moście pontonowym. - Układ przesyłowy działa w 50% - informuje na swojej stronie MPWiK. W tym momencie ścieki są transportowane 1 nitką, a druga pozostała wyłączona. Oznacza to, że część ścieków znowu trafia do Wisły! Przyczyną awarii jednej pompy jest najprawdopodobniej zapchanie przez śmieci wrzucane do kanalizacji.

[AKTUALIZACJA] DRAMAT na drodze w stronę centrum. MOTOCYKLISTA zginął pod kołami!

- W związku z koniecznością zrzutu części ścieków do rzeki Wisły niezwłocznie rozpoczęliśmy ich ozonowanie - komentuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Naprawa pompy nie będzie prosta. Dlaczego? Jest ona wysoka na 3 m, przy czym waży ponad 6 ton - Szacujemy, iż naprawa pompy potrwa do godzin porannych 29.09.2020 r. - dodają.

Koronawirus urzerza w Warszawskie dzieci! Liczby porażają! Szykuje się lock down?