Warszawa stanie przez remonty

2009-11-06 1:00

Szykuje się chyba najgorszy weekend w roku dla stołecznych kierowców. Zamknięte zostaną dwa wiadukty Trasy Toruńskiej, ulica Kasprzaka i pętla tramwajowa Żerań FSO. Drogowcy zwężą też al. Armii Krajowej.

Dziś o godz. 22 zamknięte zostaną dwa wiadukty Trasy Toruńskiej między Marywilską a Modlińską w kierunku Bielan. Ruch w stronę Bielan zostanie skierowany na prowizoryczny wiadukt zbudowany z elementów dawnego mostu Syreny. Samochody wjeżdżające od strony Bródna skręcą w lewo na ślimak, którym dotychczas zjeżdżało się od strony Marek z Trasy Toruńskiej na Bródno.

Drogowcy muszą zamknąć wiadukty, bo będą je burzyć, a w ich miejsce budować nowe. A te zostaną oddane do użytku za rok. Tym objazdem pojedzie również dwanaście linii autobusowych.

Jagiellońska bez tramwajów

Przebudowa Trasy Toruńskiej da się też we znaki pasażerom. Od dziś do 15 listopada z ulicy Jagiellońskiej wycofane zostają tramwaje. Ich miejsce zajmą autobusy zastępczej linii Z-2 na trasie: Żerań FSO - Jagiellońska - Cyryla i Metodego - Targowa - al. Solidarności - Jagiellońska - Żerań FSO.

Zwężona Trasa AK

Duże utrudnienia czekają kierowców jadących al. Armii Krajowej na Żoliborzu. W związku z budową drogi ekspresowej S-8 drogowcy zamkną główną jezdnię Trasy AK w kierunku Bródna na odcinku między Powązkowską i Broniewskiego. Kierowcy będą musieli jechać objazdem - w okolicach Cmentarza Wojskowego wjechać na Powązkowską, minąć rondo i dopiero zjechać znów na trasę. Przed Broniewskiego kierowcy będą mogli skręcić na wiadukt.

Weekend bez Kasprzaka

Dziś o godz. 22 zamknięta zostanie też ul. Kasprzaka między Bema a Ordona na Woli. Drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni w kierunku Bemowa. Samochody będą jednak mogły przejechać przez rondo na skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Kasprzaka.

Objazd w stronę Bemowa prowadzi Płocką i Wolską, a w kierunku Ochoty: Płocką, Wolską i al. Prymasa Tysiąclecia do Dworca Zachodniego. Autobusy też będą jeździły objazdami. Remont zakończy się w poniedziałek o godz. 4 nad ranem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają