Warszawa: Strażnik z koronawirusem. Pracował w ważnym referacie!

2020-06-05 19:06 PIK
Straż Miejska i Policja - wspólne działnia
Autor: Marcin Łukasz

Zaraz dopadła również ich. W piątek straż miejska podała, że zachorował ich funkcjonariusz. Mężczyzna poczuł się źle i sam zgłosił do lekarza. Osoby, które miały z nim styczność przez najbliższe dwa tygodnie nie będą przychodzić do pracy. 38 pracowników straży musi być teraz w izolacji.

Zarażony 42- letni pracownik z referatu przy ul. Sołtyka choruje w domu, nie trafił do szpitala. Parę dni temu źle się poczuł i poszedł do lekarza pierwszego kontaktu. Tam lekarz rozpoznał koronawirusa i zlecił testy. - Potwierdzam, że u jednego z pracowników straży miejskiej potwierdzono w czwartek obecność koronawirusa - powiedział nam Jerzy Jabraszko z referatu prasowego SM.

ZOBACZ TEŻ: Student ZMARŁ z wycieńczenia. Są ZARZUTY dla wuefistów z WATu, którzy kazali przebiec 10 km w upał


Funkcjonariusz o chorobie natychmiast powiadomił przełożonych. Pozwoliło to wdrożyć wszystkie przewidziane procedury. - Pomieszczenia zostały zdezynfekowane, a osoby które mogły mieć z nim kontakt zostały powiadomione o sytuacji i także zostały w domu – dodał Jerzy Jabraszko.

ZOBACZ TEŻ: Protest przed ambasadą USA w Warszawie. Tłumy krzyczały "I can't breathe!"


Pracownicy straży miejskiej po przyjściu do pracy mają mierzoną temperaturę, a strażnicy na co dzień stosują środki ochrony osobistej, rękawiczki, maseczki, kombinezony oraz dezynfekowanie pojazdów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Maturzyści z całej Polski o egzaminach, nauce w czasie pandemii i rygorze sanitarnym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.