Warszawa: Studenci chcą opanować amerykańskie przestworza, więc... budują samoloty [WIDEO, AUDIO]

2018-03-22 19:47
Studenci z Politechniki Warszawskiej budują samoloty
Autor: Michał Skolimowski Studenci z Politechniki Warszawskiej budują samoloty

Studenci Politechniki Warszawskiej szykują się do wylotu do Stanów Zjednoczonych na zawody samolotów bezzałogowych, które sami zbudowali. Stworzyli trzy maszyny, o różnych rozmiarach, które wezmą udział w trzech konkurencjach. Studentów w trakcie pracy odwiedził nasz reporter Michał Skolimowski.

- Będą musiały udźwignąć między innymi rurki PCV, piłeczki tenisowe, stalowe sztabki, a także zrzucić ładunek do celu - mówi Urszula Gołyska ze studenckiego koła SAE AreoDesing. - Modele są zrobione z drewna balsowego i z włókna węglowego. Projektujemy i budujemy je, staramy się podnieść jak największy ciężar na zawodach. Regulamin zawodów obejmuje trzy klasy: advanced, regular i micro - tłumaczy

- Wszystkie samoloty studenci budują własnymi rękami - dodaje Weronika Stolarczyk z Politechniki Warszawskiej. - Dosłownie ręcznie szlifujemy wszystko, tniemy i laminujemy. Cały proces zaczyna się już w wakacje, zaczynamy myśleć, jak to zbudować i jak zaprojektować. W styczniu zaczniemy budowę samych modeli - zapowiada.

>>> Nie masz czasu na gotowanie? Te lokale przygotują śniadanie wielkanocne za Ciebie! [PRZEGLĄD]

Zawody w Los Angeles rozpoczną się szóstego kwietnia. Studenci wylatują do Stanów jednak już w przyszłym tygodniu.​ Więcej w materiale Michała Skolimowskiego:

Czytaj też: Kuchnia świata i masa atrakcji na Bulwarach Wiślanych już w ten weekend!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE