Warszawa: Zamiast imprezować po zajęciach, budują... motocykl [AUDIO, ZDJĘCIA]

2018-03-07 17:12

Studenci z Politechniki Warszawskiej pracują nad jednośladem, który zaprezentują na prestiżowych zawodach "Moto Student" w Hiszpanii. Z kierownikiem projektu rozmawiał nasz reporter Michał Skolimowski.

- Konkurencje będą podzielone na dwa etapy - mówi kierownik projektu Jan Biniewicz. - Część to są konkurencje statyczne, gdzie ocenianie jest to, jak zaprojektowaliśmy ten motocykl i ocenia się plany biznesowe, gdybyśmy mieli wprowadzić go do produkcji. Druga część to konkurencje dynamiczne. Tam sprawdza się zdolność hamowania i to jak motocykl przyspiesza do przysłowiowej setki - wyjaśnia.

Największym wyzwaniem będzie jednak 40 kilometrowy wyścig. Projekt motocykla jest już praktycznie gotowy. Lada moment rozpocznie się jego budowa. Silnik o pojemności 250 cm3, koła, opony i układ hamulcowy zapewniają organizatorzy. Z całą resztą muszą poradzić sobie już sami studenci.

>>> Zegar na piekarniku chodził dobrze, a teraz się spóźnia? Problem dotknął ponad połowę Europy

- Zaczynamy od połowy kwietnia. Budowa powinna skończyć się do końca lipca i wtedy powinny zacząć się testy. Jest dużo elementów do zaprojektowania, do przemyślenia - mówi Jan Biniewicz. O szczegółach w pełnej rozmowie Michała Skolimowskiego:

Zawody Moto Student w Hiszpanii pod koniec października.

Czytaj też: Młociny: Sale lekcyjne są gotowe od listopada, ale uczniowie wciąż nie mogą z nich korzystać [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE