WARSZAWA: Święto Niepodległości w stolicy. DEFILADA na Trakcie Królewskim. Gdzie IMPREZY z okazji 11 LISTOPADA?

2011-11-10 10:41 AW|WMP

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w stolicy zapowiadają się naprawdę hucznie. Rozpoczną się one o godz. 12 przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zaraz po nich Traktem Królewskim przejdzie widowiskowa defilada historyczna. Weźmie w niej udział ponad 300 żołnierzy w umundurowaniu i z uzbrojeniem z lat 1920-45 oraz ułani na 80 koniach. Ulicami przejadą też zabytkowe samochody oraz motocykle.

Wielką atrakcją będzie zrekonstruowana dwa lata temu limuzyna Polski Fiat 518, należąca niegdyś do admirała Józefa Unruga. Zobaczymy też pancernego forda FTB, ambulans Gaz, ursusa z 1928 roku, jeepy oraz motocykle BMW. Historyczna parada wyruszy ok. godz. 13 z placu Piłsudskiego, przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i ok. godz. 14.30 dotrze do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie rozpocznie się impreza "Dotknij niepodległości". Z kolei na wystawie "Relikt z pobojowisk - samolot Łoś spod Radzymina", będzie można zobaczyć fragment tego legendarnego statku powietrznego.

Ale to nie wszystko! W parku przy ul. Książęcej odbędą się również pokazy rekonstruktorów, a w klubie Palladium przy ul. Złotej 9 o godz. 18 rozpocznie się patriotyczny koncert "Rock Niepodległości" z udziałem grupy Lombard. Wstęp jest bezpłatny - wystarczy zarejestrować się na stronie www.rockniepodleglosci.pl. Organizatorzy szykują też Paradę Harley Rock Niepodległości, która o godz. 16 wyjedzie z Fortu Legionów i przed koncertem dotrze do Palladium. Motocykle przejadą ulicami Wendetów, Zakroczymską, Konwiktorską, Andersa przez plac Bankowy, ul. Marszałkowską do ul. Złotej.

Sprawdź, gdzie 11 listopada odbędą się imprezy:

Muzeum Niepodległości, al. Solidarności 62, 10.11, godz. 19: przeboje piosenki patriotycznej w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego.

Muzeum Więzienia Pawiak, ul. Dzielna 24/26, 11.11, godz. 12: warta honorowa Dowóztwa Garnizonu Warszawa.

Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79) Sala z Liberatorem, 11.11, godz. 20: "III Koncert Niepodległości" z monodramem Elżbiety Czerwińskiej oraz hymnami i piosenkami patriotycznymi w wykonaniu Oli Turkiewicz, Marka Bałaty i Jana Bogdaniuka z zespołem. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MPW (do 10.11).

Muzeum Historii Polski zaprasza 11 listopada na plac Teatralny na "VI Przystanek Niepodległość". O godz. 18 zagra Urszula Dudziak.

W godz. 10-18 na pl. Narutowicza na warszawiaków czekać będzie zabytkowy tramwaj, a na dystansie od pl. Teatralnego do Belwederu jeździć będzie zabytkowy autobus - "ogórek".

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE