Warszawa. Teatry wznawiają działalność. Jakie są wytyczne dla teatrów, oper i filharmonii?

2020-06-03 11:17 MB
 Czy w przyszłą sobotę w Łodzi otworzą się teatry, kina , opera i filharmonia?
Autor: mat.Teatr Muzyczny w Łodzi

Warszawskie teatry wznawiają działalność! Na razie dla widzów otwierają się Teatr Polonia i Och-Teatr, w których jeszcze w czerwcu zobaczymy pierwsze spektakle. To doskonała informacja dla wszystkich tych, którzy przez pandemię koronawirusa zdążyli już zatęsknić za wydarzeniami kulturalnymi i sztuką.

W związku z epidemią koronawirusa teatry, opery i filharmonie zostały zamknięte na niemal trzy miesiące. Rząd ogłosił plan odmrożenia instytucji kultury, które mogą wznowić działalność od 6 czerwca – mogą, ale nie muszą.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek w Pruszkowie! Motocyklista roztrzaskał się o samochód


Na pierwszy front poszły warszawskie teatry Och-Teatr i Teatr Polonia, w których już w czerwcu zobaczymy pierwsze spektakle. Jak będzie wyglądać wyjście do teatru czy opery na nowych zasadach? Poinformował o tym minister kultury Piotr Gliński, który podkreślił, że zajęta będzie mogła być tylko połowa miejsc na widowni. Obowiązkowe będzie również noszenie maseczek, a preferowane będą bilety w formie elektronicznej (np. w smartfonach).

Pierwszym spektaklem, z którym powróci Och-Teatr, będą to „Upadłe Anioły” Noela Cowarda w reżyserii Krystyny Jandy. Spektakl odbędzie się 12 czerwca o godz. 19:30. Z kolei Teatr Polonia przywita widzów 13 czerwca o godz. 19:30 przedstawieniem "Zapiski z wygnania" w reżyserii Magdy Umer.

- Udział widzów w seansie jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa przez widzów, udostępnienia widzom nie więcej niż połowy liczby miejsc. Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami – czytamy w komunikatach zamieszczonych na stronie Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej.

ZOBACZ TEŻ: Na Mazowszu GORZEJ niż na Śląsku! Koronawirus nie odpuszcza: Dużo nowych zakażonych


Co więcej, konieczne jest wyposażenie pracowników ochrony oraz bileterów w odpowiednie środki ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, środki do dezynfekcji rąk). Widzowie będą musieli ustawiać się w kolejkach z zachowaniem dystansu 2 metrów, dystans musi być zachowany również między widownią a publicznością. Oczywiście obowiązkowa będzie również dezynfekcja dłoni przez uczestników przy wejściu, a także maseczki zakrywające usta i nos.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Komuna Warszawa wznawia spektakle

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.