Warszawa. Toaleta dla osób transpłciowych i niebinarnych. Gdzie powstała?

2022-05-23 17:01
Warszawa. Toaleta dla osób transpłciowych i niebinarnych. Gdzie powstała?
Autor: PEXELS.COM Warszawa. Toaleta dla osób transpłciowych i niebinarnych. Gdzie powstała?

W jednym z warszawskich liceów powstała toaleta przeznaczona dla osób transpłciowych i niebinarnych. Sprawę skomentowała dyrektorka placówki, ale również Piotr Woyciechowski, polski urzędnik i publicysta, który w mediach społecznościowych zakpił z decyzji dyrekcji szkoły. – Tego już za wiele. Stop deprawacji młodzieży. Dyrektor Magdalena Kozer do dymisji – czytamy na Twitterze publicysty.

W ostatnią niedzielę, 22 maja, otwarcie toalety dla osób transpłciowych i niebinarnych skomentował polski publicysta Piotr Woyciechowski. W swoim komentarzu oznaczył między innymi ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, ale również wiceministra Tomasza Rzymowskiego.

– To nie fejk. W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie uroczyście otwarto klozet dla „niebinarnych i transpłciowych” dzieciaków. Tego już za wiele. Stop deprawacji młodzieży. Dyrektor Magdalena Kozer do dymisji – czytamy w mediach społecznościowych.

PRZECZYTAJ: Hostel interwencyjny dla osób LGBT w Warszawie. Wiemy, kiedy ruszy. "Warszawa dla wszystkich"

Na oficjalnym profilu szkoły na Instagramie w miniony weekend zamieszczono krótką informację o otwarciu nowej toalety. – Drogie sobieszczaki mamy dla was informacje! Na 4. piętrze powstała nowa łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. Już od dziś każdy może z niej korzystać. Miłego wieczoru – przekazał profil szkoły na Instagramie.

Opinia dyrekcji szkoły

Otwarcie nowego pomieszczenia przeznaczonego dla osób, które nie czują się komfortowo w ogólnodostępnych toaletach uczniowskich skomentowała dyrektor LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, Magdalena Kozera.

– W ubiegłym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego liceum w imieniu społeczności szkolnej zwrócili się do Dyrekcji z prośbą o utworzenie toalety dla osób, które z różnych przyczyn nie czują się komfortowo w ogólnodostępnych toaletach uczniowskich, damskich i męskich – przekazała dyrektor.

CZYTAJ TEŻ: Ostrołęka. Szok na weselu! Policja odebrała telefon o zagrożeniu życia

– Po konsultacjach z nauczycielami i zespołem pedagogiczno-psychologicznym przychyliliśmy się do tej prośby, ponieważ uznaliśmy, że jest to niewielka zmiana, która może mieć istotny wpływ na poprawę komfortu i zdrowia psychicznego naszych uczniów, które uległo w naszej ocenie znacznemu pogorszeniu w ostatnich latach, zwłaszcza po trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii i nauki zdalnej – dodała Kozera.

Decyzja o otwarciu takiego miejsca zapadła za aprobatą Rady Rodziców.

Parada Równości w Warszawie. Tęczowy marsz na ulicach stolicy
Sonda
Czy osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE