Warszawa. Uczcili pamięć poległych

2013-11-05 21:51

Na świeżo wyremontowanym placu Piłsudskiego zakończyły się uroczystości upamiętniające 88. rocznicę odsłonięcia Grobu Nieznanego Żołnierza.

W obchodach wzięli udział wojewoda Jacek Kozłowski, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz gen. bryg. Wiesław Grudziński, dowódca Garnizonu Warszawa.

- Pomnik na pl. Piłsudskiego stał się symbolicznym grobem dla kolejnych nieznanych żołnierzy poległych na frontach kolejnej wojny. Obecnie zaś, jeśli w Warszawie dzieje się coś ważnego dla narodu, musi się to dziać właśnie tu, na pl. marszałka Piłsudskiego – powiedziała prezydent stolicy.

Zobacz: Warszawa. Zobacz podświetlony plac Piłsudskiego

Historia Grobu Nieznanego Żołnierza sięga 2 listopada 1925 r., kiedy to postawiono go ku czci polskich żołnierzy poległych za Ojczyznę. Złożone są w nim urny z ziemią z pól bitewnych I i II Wojny Światowej, oraz te z wojny 1920 roku.

Jubileuszowy remont placu Piłsudskiego rozpoczął się w lipcu br., a zakończył 31 października. Jego koszt wyniósł 13,5 mln zł. Nawierzchnię placu zmieniono na granitową, wymieniono też posadzkę grobu, odwodniono teren, zmodernizowano jego oświetlenie i zieleń. Zmieniona została lokalizacja masztów flagowych pomnika, a w okolicy zamontowano sześć tablic informacyjnych o grobie-pomniku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany