Roztańczony PGE Narodowy 2022

i

Autor: AKPA

SPRAWDŹ OBJAZDY I ZMIANY W RUCHU

Warszawa. W sobotę Festiwal Roztańczony Narodowy. Będą gigantyczne utrudnienia w ruchu na Saskiej Kępie

2022-10-01 10:31

Festiwal Roztańczony Narodowy połączy w tym roku dwa muzyczne światy – rytmy disco oraz rap/pop. Gwiazdy polskiej sceny wystąpią na PGE Narodowym w sobotę, 1 października. Przed wydarzeniem wprowadzone zostaną ograniczenia przy wjeździe na Saską Kępę. Ratusz zachęca, by na stadion pojechać i wrócić korzystając z komunikacji miejskiej - pociągami metra, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz tramwajami kursującymi mostem Poniatowskiego.

Festiwal Roztańczony Narodowy. Będą utrudnienia w ruchu

O godz. 17:00 ograniczany będzie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 20:00 wyłączone z ruchu indywidualnego zostaną obszary ograniczone ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów. Ratusz zaznaczył, że w zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godz. 17:00 do zakończenia rozwozu publiczności, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Możliwe zamknięcia ulic i zmiany tras kursowania autobusów

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 102, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-1. Autobusy linii 102, 125, 202 i Z-1 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką. Jeśli po zakończeniu koncertów, około godz. 22.30, duża grupa fanów będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z Piasków na pl. Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli: Wiatraczna – … – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Wiatraczna. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Trasa Łazienkowska, most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska, al. Waszyngtona, Wiatraczna. Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment mostem Łazienkowskim. Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 111 i 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać odpowiednio w kierunku Gocławia i Winnicy. Na trasy wyjedzie więcej tramwajów. Na zmienionej trasie Gocławek - … - al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Składy linii 26 będą jeździły natomiast z al. Zielenieckiej w kierunku Metra Młociny. Zwiększona zostanie również częstotliwość kursowania linii metra M2 – zarówno w stronę stacji Bródno, jak i Bemowo.

Sonda
"Roztańczony PGE Narodowy" - obejrzysz retransmisję w TVP?
Roztańczony PGE Narodowy 2022 - Ronnie Ferrari zaprasza słuchaczy VOX FM
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają