WARSZAWA: W weekend ZTM ZAMKNIE METRO

2011-12-09 15:51

Uwaga pasażerowie! W sobotę i niedzielę szykują się olbrzymie utrudnienia. Wyłączonych z ruchu zostanie bowiem aż sześć stacji metra. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi w tym czasie zastępczą komunikację.

Z powodu przebudowy urządzenia sterowania na stacji Politechnika od godz. 5 rano w sobotę do godz. 3 nad ranem w poniedziałek nieczynne będą następujące stacje: Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie, Politechnika, Centrum i Świętokrzyska. Podziemna kolejka będzie kursować normalnie jedynie między stacją Kabaty a Wilanowską oraz między Ratuszem Arsenał a Młocinami.

Będzie linia zastępcza

Aby trochę ułatwić życie pasażerom, ZTM uruchomi zastępczą linię autobusową Z-1 kursującą na trasie od stacji metra Wilanowska do Ratusza Arsenał i tramwajową 75 - jeżdżącą od stacji metra Wilanowska do stacji Marymont. W godzinach szczytu tramwaje będą kursowały co 5 minut, a pojazdy linii Z-1 co 4 minuty. Ale to jeszcze nie wszystko!

Zmieniona zostanie trasa popularnej "14", która skierowana zostanie na objazd prowadzący ulicami: Puławską, Woronicza, Wołoską, Marynarską. Uruchomione zostaną również dodatkowe przystanki dla autobusu "520". Nie będzie w ogóle kursował tramwaj "31".

Skasujesz tylko raz

Dobra wiadomość jest taka, że bilet skaskowany w linii zastępczej będzie ważny w metrze i odwrotnie. Nie trzeba więc będzie kupować dodatkowego kartoniku. Taka zasada będzie obowiązywała tylko w weekend na trasie podziemnej kolejki oraz linii: 4,, 10, 15, 18 35 i 520.

Komunikacja zastępcza

- Zostanie uruchomiona linia zastępcza Z-1 kursująca na trasie: metro Wilanowska, metro Wierzbno, metro Racławicka, metro Pole Mokotowskie, metro Politechnika, Plac Konstytucji, Centrum, metro Świętokrzyska, plac Bankowy, metro Ratusz Arsenał.
- Zostanie uruchomiony tramwaj 75. Pojedzie on na trasie: metro Wilanowska, Puławska, pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, pl. Zbawiciela, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Marszałkowska, pl. Bankowy, Andersa, Mickiewicza, pl. Wilsona, Słowackiego, metro Marymont.
- Linia 14 zostanie skierowana na objazd: ulicą Puławską, Woronicza, Wołoską, Marynarską i dalej na Służewiec.
- Zawieszona zostanie linia tramwajowa 31.
- Na trasie autobusu "520" jako stały obowiązywać będzie przystanek przy metrze Świętokrzyska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE