WARSZAWA. Weekendowe warsztaty familijne. Dzieci odkryją tajemnice Warszawy

2013-04-05 3:00

Jeśli twoje dziecko interesuje się historią Warszawy i jej legendami, w weekend możesz zabrać je na interesujące zajęcia.

Centrum Edukacji Muzeum Historycznego przy Rynku Starego Miasta 42 już w sobotę o godz. 11 zaprasza na kolejne zajęcia dzieci od 4. roku życia. Poznają legendę o Syrence warszawskiej oraz losy warszawskiego herbu. Potem maluchy wezmą udział w zajęciach plastycznych. Koszt: 10 złotych od dziecka.

W niedzielę o godz. 12 małych warszawiaków (od 6 lat wzwyż) czeka z kolei spacer po Starym Mieście szlakiem warszawskich legend. Dzieci odwiedzą staromiejskie Syrenki oraz dowiedzą się, jak może skończyć się szukanie skarbów w podziemiach kamienic i na kogo czeka kamienny niedźwiedź z ulicy Świętojańskiej. Poznają też historię Warsa i Sawy. Spotkanie w południe pod kolumną Zygmunta, koszt spaceru to 15 zł.

Również w niedzielę Ośrodek Kultury "Wesoła" przy ul. Starzyńskiego 21 zaprasza na bezpłatne popołudnie dla dzieci. O godz. 16 wystawiony będzie spektakl "Dyzio i Dodo razem z przyrodą - ekologicznie i teatralnie". Dodo to przybysz z obcej planety, który zjawia się na Ziemi i zawiera przyjaźń z kotem o imieniu Dyzio, który opowie mu, jak chronić ziemskie środowisko.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE