Narkotykowy magazyn w środku Warszawy. Mamy film z nalotu policji [ WIDEO, ZDJĘCIA]

Zawinęli około 50 kg narkotyków i zlikwidowali wytwórnię papierosów. Wielka akcja policji
Autor: Policja

Wielka akcja policji. Mokotowscy mundurowi zatrzymali 42-latka i o rok młodszego wspólnika podejrzanych o posiadanie 47 kg marihuany, ok. 2,5 kg kokainy i ok. 1 kg haszyszu. Poza tym do sprawy zatrzymano także 38-letniego mężczyznę zatrudnionego do produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli także mnóstwo gotówki.

Mokotowscy kryminalni wspólnie z policjantami z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej ustalili, że 42-letni Artur N. z Warszawy i jego o rok młodszy kolega Paweł P. mogą posiadać znaczne środki odurzające oraz mogą nimi handlować. "Funkcjonariusze wiedzieli także, że mężczyźni mogą zajmować się nielegalnym wywarzaniem hurtowych ilości wyrobów tytoniowych" - podkreślił podkom. Robert Koniuszy, z mokotowskiej policji.

Przebieg akcji

Policjanci z Mokotowa przejęli górę narkotyków

Kilka dni temu śledczy pojechali w rejon garaży na Białołęce. "Po dłuższej obserwacji zauważyli, że 42-latek wjechał do jednego z garaży citroenem. Jego wspólnik natomiast jaguarem. Funkcjonariusze mieli uzasadnione podejrzenie, że tego dnia może dojść do dużej transakcji. Kiedy obaj podejrzani wjechali na ogrodzony teren, na którym znajdował się garaż, policjanci przystąpili do działania" - poinformował.

Akcja przebiegła szybko. W garażu policjanci zatrzymali obu mężczyzn oraz ich 38-letniego pracownika. Wewnątrz znaleziono dwie maszyny wytwarzające papierosy. Jedna z nich pracowała. - Ponadto w garażu znajdowała się duża ilość przygotowanych już papierosów oraz worek z krajanką tytoniu i wiele innych akcesoriów świadczących o trwającej produkcji papierosów – wyliczył podkom Koniuszy.

Zawinęli około 50 kg narkotyków i zlikwidowali wytwórnię papierosów. Wielka akcja policji
Autor: Policja

Tajemnicze klucze

38-latek oświadczył policji, że od jakiegoś czasu wytwarza papierosy na zlecenie obu podejrzanych mężczyzn, za co dostawał od nich wynagrodzenie. Przy jednym z podejrzanych mężczyzn policjanci znaleźli klucze do kłódki zabezpieczającej kontener znajdujący się w jednej z hal przy ul. Jagiellońskiej na Pradze Południe.

50 kilogramów narkotyków 

W tym garażu policjanci znaleźli dwa pudełka kartonowe zawierające 34 worki foliowe zamykanych hermetycznie, w których znajdowało się 47 kg marihuany. Dodatkowo policjanci znaleźli około 2,5 kg kokainy i ok. 1 kg haszyszu.

Po zatrzymaniu 42-latek i 41-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucane im czyny może grozić do 10 lat więzienia.

Z kolei 38-letni pracownik usłyszał zarzuty współudziału w nielegalnym wytwarzaniu tytoniu. Grozi mu do 2 lat więzienia. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE