Warszawa. Złodzieje kół złapani na gorącym uczynku. Myśleli, że okradają porzucony samochód [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze z Bemowa kilka dni temu patrolując dzielnicę zauważyli mężczyznę, który zaparkował forda w pobliżu pojazdu marki saab. Samochód ten nie miał kół - stał na kostkach brukowych. Kiedy zainteresowani funkcjonariusze podeszli sprawdzić co się dzieje, zobaczyli dwóch mężczyzn, którzy próbują odjechać. Mundurowi zagrodzili im drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kół samochodowych - powiedziała kom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Bemowo.

Widząc podejrzanych mężczyzn i pozostawione auto na cegłówkach policjanci postanowili sprawdzić, o co chodzi. - W pewnym momencie zauważyli, jak zza pojazdu wychodzi drugi mężczyzna i wsiada do forda próbując odjechać z miejsca - poinformowała kom. Marta Sulowska, oficer prasowy bemowskiej policji. Funkcjonariusze szybko zablokowali 37 i 39-latka i uniemożliwili im dalszą jazdę.

- Wewnątrz forda znajdowały się cztery koła z saaba, podnośnik samochodowy i klucz do kół. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, co robili w tym miejscu - zrelacjonowała policjantka. Podejrzani po chwili stwierdzili, że potrzebowali kół do rozbitego auta. Mężczyźni swój czyn próbowali wytłumaczyć tym, że sądzili, że zaparkowany saab to porzucony samochód, więc zabrali z niego koła.

Złodzieje zdewastowali i okradli groby w Karczewie

Obaj mężćzyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi. Policjanci ustalili właściciela saaba i poinformowali go o tym zdarzeniu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży. - Jeden z nich usłyszał zarzut w warunkach recydywy - przebywał w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko mieniu - zaznaczyła kom. Marta Sulowska.

Za kradzież grozi im do pięciu lat więzienia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE