Bieg po Nowe Życie ponownie odbędzie się w Warszawie!

i

Autor: materiały prasowe Bieg po Nowe Życie ponownie odbędzie się w Warszawie!

Warszawa znów gospodarzem Biegu po Nowe Życie! Poznaj historie osób po przeszczepieniach

2019-09-05 8:51

Warszawa będzie po raz szósty gospodarzem Biegu po Nowe Życie. To już 15. edycja wydarzenia, które jest pełne wspaniałych historii osób po przeszczepieniu.

Sto osób po przeszczepieniu weźmie udział w 15. jubileuszowym Biegu po Nowe Życie, który 7 września odbędzie się na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Pomaszerują w sztafetach z przyjaciółmi Biegu po Nowe Życie – sławami polskiej medycyny transplantacyjnej oraz osobami znanymi z ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych i kabaretowych, aren sportowych, i mediów.

Transplantologia to sprawa całego społeczeństwa, lekarze często przypominają, że bardziej prawdopodobne jest, że będziemy potrzebowali nowego narządu, niż że będziemy dawcą. Wystarczy popatrzeć na osoby po przeszczepieniu uczestniczące w wydarzeniu – ich zapał i entuzjazm przekonują jak można dobrze wykorzystać szansę na drugie życie – mówi Sławomir Gadomski – wiceminister zdrowia.

Historia pana Marka

Wśród osób po przeszczepieniu, które pojawią się w Wilanowie będzie Marek Wlaź. W nocy z 30 na 31 sierpnia 2018 roku dwa zespoły znakomitych polskich transplantologów przeszczepiły panu Markowi najpierw serce, a potem wątrobę. To był pierwszy taki zabieg w Polsce.

Czy się bałem? Nie miałem nic do stracenia, to była dla mnie jedyna szansa na życie. Leżałem od miesięcy w szpitalu, przejście 100 metrów było dla mnie wyzwaniem – mówi 52-latek.

- Bardzo zaskoczyła mnie niewiedza ludzi na temat transplantacji. Kiedy po raz pierwszy po przeszczepie po ośmiu miesiącach  pojechałem odwiedzić najbliższych z rodzinnych stron byłem bardzo zaskoczony, że nawet najbliżsi nie mają pojęcia od kogo są pobierane organy, nie rozumieją co oznacza śmierć mózgu – mówi pan Marek.

(Nie) Moje serce

Po raz pierwszy w Biegu po Nowe Życie będzie uczestniczyć Joanna Prorok autorka książki „(Nie) Moje serce”. Joanna chorowała od dzieciństwa. Zdiagnozowano u niej kardiomiopatię przerostową. Pod koniec 2015 roku lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu zdecydowali, że pora na to, by wpisać ją na listę pacjentów oczekujących na nowe serce. Otrzymała je w marcu 2016 roku. Napisała książkę. To pamiętnik który, ma dodać otuchy innym chorym.

15. Bieg po Nowe Życie 

15. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 7 września o 12:00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Bieg po Nowe Życie - mapa

i

Autor: materiały prasowe Bieg po Nowe Życie - mapa

Patronat honorowy nad 15. Biegiem po Nowe Życie objął Minister Zdrowia RP Łukasz Szumowski.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki