Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2020: ZMIANY w obchodach! Szczegóły imprezy

2020-07-16 11:36 Dawid Skrzypiński
Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - niezwykły koncert upamiętniający Powstanie Warszawskie. [DATA, MIEJSCE, REJESTRACJA]
Autor: https://www.facebook.com/1944pl/photos/gm.277088880218726/10158214798223930/?type=3&theater Zdjęcie poglądowe

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” to od lat część obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie co roku wydarzenie organizowane na pl. Piłsudskiego przyciąga tłumy. Teraz ze względu na epidemię koronawirusa zmieni się lokalizacja wydarzenia. Tegoroczny koncert odbędzie się 1. sierpnia o 20:30.

Jak co roku 1. sierpnia wszyscy zjednoczą się z powstańcami podczas koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”.  Wydarzenie odbędzie się jednak w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, a nie jak dotychczas na placu Piłsudskiego. Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” odbędzie się 1. sierpnia o godzinie 20:30.

SKANDAL: Książki zmarłego powstańca wyrzucono na śmietnik!

- Niestety ze względu na ograniczenia związane z epidemią nie zaśpiewamy w tym roku razem na Placu Piłsudskiego. "Nie zakazane piosenki" przenosimy do Parku Wolności. Tam o godz. 20.30 będziemy śpiewać z konieczności w ograniczonym składzie, ale mam nadzieję że ok tysiąca osób uda się zmieścić z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pozostałych zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu za pośrednictwem internetu - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych będzie przebiegało z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy. Podczas koncertu usłyszmy takie piosenki jak „Warszawianka”, „Marsz Mokotowa”, „ Sanitariuszka Małgorzatka”, „Chłopcy silni jak stal” czy „Mała dziewczynka z AK”. Śpiewnik można będzie pobrać ze strony www.1944.pl

- Powstańcy uczą nas jak radzić sobie w trudnych, niecodziennych sytuacjach. Dlatego mimo, że częściowo w tym roku przeniesiemy obchody do internetu, większość wydarzeń i tak się odbędzie - deklaruje Jan Ołdakowski.

Odeszła "Maja", powstańcza łączniczka ze zgrupowania "Kryska"

Ze względu na epidemię koronawirusa w wydarzeniu będzie mogła ograniczona liczba osób. Chętni mogą rejestrować się przez stronę www.1944.pl/rejestracja.  Pierwsza tura rejestracji na koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” wystartuje w poniedziałek 20 lipca o godz. 12.00. Transmisję przeprowadzi TVP1 oraz Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

Tak Niemcy zniszczyli Warszawę! Ile wyniosły straty Powstania Warszawskiego? [ZDJĘCIA]

Powstańcy jak co roku spotkają się przy Muzeum z prezydentami Polski i Warszawy, przez miasto przejedzie Masa Powstańcze, o północy 1 sierpnia zagrany zostanie spektakl a na ulicach rozegranie zostaną gra plenerowa " Moja klisza z Powstania".

Marek Zuber: Zniesienie PIT-u dla emerytów lepsze niż trzynasta emerytura [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.