Warszawska karta miejska w telefonie? Nowa aplikacja już dostępna! Jak działa mobiWAWA?

i

Autor: pixabay.com Warszawska karta miejska w telefonie? Nowa aplikacja już dostępna! Jak działa mobiWAWA?

Nowość w stolicy

Warszawska karta miejska w telefonie? Nowa aplikacja już dostępna! Jak działa mobiWAWA?

2022-07-06 21:31

Warszawiacy otrzymali nie lada udogodnienie. Zarząd Transportu Miejskiego przekazał, że można już korzystać z bezpłatnej aplikacji mobiWAWA. Dzięki niej można kupić bilety długookresowe w każdym miejscu i o każdej porze, a nawet wejść do metra. Do tej pory przez komórkę można było kupić tylko jednorazowe bilety, teraz już każdy. Jak to działa?

Bilet miesięczny w telefonie. Jak to działa?

Aplikacja mobiWAWA została zaprojektowana przez Biuro Cyfryzacji Miasta we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Aplikacja obsługuje Warszawską Kartę Miejską, Kartę warszawiaka, Kartę ucznia oraz zakup biletów długookresowych. Można za jej pośrednictwem kupić bilety 30- i 90-dniowe, w tym bilety warszawiaka, z wyjątkiem biletów metropolitalnych, czyli tych z ofertą Warszawa+ dla mieszkańców gmin aglomeracji. Aplikację można pobrać z portalu mojaWARSZAWA i strony internetowej WTP. Można tez ją ściągnąć bezpośrednio w App Store i Google Play.

Przeczytaj również: Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia. Bilet z Warszawy do Gdańska za 19 zł. Nowa taryfa PKP

Po pobraniu programu na swój telefon konieczne jest założenie w nim konta. Po zalogowaniu się możemy wykupić swój bilet miesięczny i dowolnie nim zarządzać – aktywować, zawieszać i odwieszać. - To kolejne udogodnienie, które umożliwia pasażerom kupienie biletów w dowolnym czasie i miejscu chwali się warszawski ZTM.

Prezydent zapowiedział drakońskie podwyżki cen biletów. Co na to mieszkańcy?

Bilet w telefonie. Jak okazać do kontroli?

Wirtualny bilet w przypadku kontroli okazujemy na wyświetlaczu telefonu. Aplikacja generuje kod QR. Wystarczy kliknąć na przycisk „KOD QR BILETU” i okazać go kontrolerowi. Tym samym kodem wejdziemy do stacji metra.

Sonda
Czy otrzymałaś/eś kiedyś mandat za brak ważnego biletu komunikacji miejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE