Warszawska karta miejska w telefonie? Nowa aplikacja już dostępna! Jak działa mobiWAWA?

i

Autor: pixabay.com Warszawska karta miejska w telefonie? Nowa aplikacja już dostępna! Jak działa mobiWAWA?

Nowość w stolicy

Warszawska karta miejska w telefonie? Nowa aplikacja już dostępna! Jak działa mobiWAWA?

2022-07-06 21:31

Warszawiacy otrzymali nie lada udogodnienie. Zarząd Transportu Miejskiego przekazał, że można już korzystać z bezpłatnej aplikacji mobiWAWA. Dzięki niej można kupić bilety długookresowe w każdym miejscu i o każdej porze, a nawet wejść do metra. Do tej pory przez komórkę można było kupić tylko jednorazowe bilety, teraz już każdy. Jak to działa?

Bilet miesięczny w telefonie. Jak to działa?

Aplikacja mobiWAWA została zaprojektowana przez Biuro Cyfryzacji Miasta we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Aplikacja obsługuje Warszawską Kartę Miejską, Kartę warszawiaka, Kartę ucznia oraz zakup biletów długookresowych. Można za jej pośrednictwem kupić bilety 30- i 90-dniowe, w tym bilety warszawiaka, z wyjątkiem biletów metropolitalnych, czyli tych z ofertą Warszawa+ dla mieszkańców gmin aglomeracji. Aplikację można pobrać z portalu mojaWARSZAWA i strony internetowej WTP. Można tez ją ściągnąć bezpośrednio w App Store i Google Play.

Przeczytaj również: Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia. Bilet z Warszawy do Gdańska za 19 zł. Nowa taryfa PKP

Po pobraniu programu na swój telefon konieczne jest założenie w nim konta. Po zalogowaniu się możemy wykupić swój bilet miesięczny i dowolnie nim zarządzać – aktywować, zawieszać i odwieszać. - To kolejne udogodnienie, które umożliwia pasażerom kupienie biletów w dowolnym czasie i miejscu chwali się warszawski ZTM.

Prezydent zapowiedział drakońskie podwyżki cen biletów. Co na to mieszkańcy?

Bilet w telefonie. Jak okazać do kontroli?

Wirtualny bilet w przypadku kontroli okazujemy na wyświetlaczu telefonu. Aplikacja generuje kod QR. Wystarczy kliknąć na przycisk „KOD QR BILETU” i okazać go kontrolerowi. Tym samym kodem wejdziemy do stacji metra.

Sonda
Czy otrzymałaś/eś kiedyś mandat za brak ważnego biletu komunikacji miejskiej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki