Warszawska syrenka z okolic Mostu Świętokrzyskiego przeszła odnowę. Znów brodzi w wodzie! [AUDIO]

2016-06-24 9:25
Syrenka przy CNK
Autor: wikimedia.org Syrenka przy CNK

Na mapie Warszawy pojawiła się nowa wodna atrakcja. Jest nią warszawska syrenka, która od teraz pełni również funkcję... fontanny.

Wróciła i to w pełnej krasie. Syrena warszawska stojąca na brzegu Wisły, w pobliżu Mostu Świętokrzyskiego, znów brodzi w wodzie - w odnowionej fontannie. Ta nie działała praktycznie od rozpoczęcia budowy centralnego odcinka drugiej linii metra i wymagała solidnej renowacji.

W uroczystym otwarciu odnowionej syrenki wzięła udział prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz i dzieci z przedszkola im. Syrenki Warszawskiej. - Syrenka nad Wisłą jest najbardziej znana i jest już stałym elementem bulwarów. Sama często przejeżdżam obok niej wracając z pracy, zawsze jest tu tyle ludzi - mówiła prezydent miasta.

>>> Na Wiśle pojawią się pływające baseny! To powrót do tradycji z lat 70-tych [AUDIO]


Jak się okazuje, z remontu syrenki zadowoleni są również mieszkańcy stolicy, którzy przybyli na otwarcie fontanny. - To z pewnością zmiana na dobre. Sama syrenka bardzo mi się podoba, miejsce też jest piękne, nic tylko je odwiedzać - mówiła jedna z mieszkanek Warszawy.

Nowo otwartą fontannę oglądał nasz reporter, Michał Skolimowski:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE