TRZASKOWSKI ZAINGUROWAŁ ŚWIĘTO

Warszawskie Dni Seniora. Ulicami stolicy przeszła Parada Seniorów!

2022-10-01 15:27

- Warszawa robi wszystko, żeby was wspierać, jeśli chodzi o rozwój umiejętności cyfrowych, w sprawach powrotu na rynek pracy i żebyście byli w dobrej formie - powiedział prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, inaugurując w sobotę, 1 października, Warszawskie Dni Seniora. Obchody otworzyła przewodnicząca Fundacji im. Józefa Fettera "Pora na Seniora" i główna organizatorka imprezy, Katarzyna Fetter.

Wielkie święto warszawskich seniorów

Rafał Trzaskowski, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem, zwracając się do zgromadzonych na pl. Defilad podkreślił:

- Bez was, seniorów nie byłoby Warszawy. Bardzo często mówi się o ludziach młodych, często jest tak, że politycy się koncentrują, żeby opowiadać o przeszłości, a bez Was tej przeszłości by nie było. Chciałem wam za to serdecznie podziękować, za waszą olbrzymią energię, za aktywność, za to, że nas przez cały czas wspieracie. Niejeden młody człowiek chciałby mieć tyle energii, co nasi warszawscy seniorzy - powiedział. Prezydent stolicy wspomniał także, w jaki sposób Warszawa stara się pomagać seniorom. - Miasto stołeczne Warszawa robi wszystko, żeby was wspierać i jeżeli chodzi o Uniwersytety Trzeciego Wieku, a także jeśli chodzi o rozwój umiejętności cyfrowych, powrót na rynek pracy i o to, żeby trzymać dobrą formę - wyliczał. Jak dodał prezydent Warszawy, w piątek miał możliwość przyglądania się temu, jak seniorzy ćwiczą. - I mogłem się nabawić sporo kompleksów. Robimy wszystko, żeby z wami być i cieszyć się życiem. Niestety czasami jest tak, że trzeba pomagać seniorom w trochę gorszej kondycji i to jest dla nas absolutny priorytet. Dziś jednak dzień wesoły. Dzięki wam Warszawa jest piękna i kolorowa. Życzę dobrej zabawy - mówił prezydent.

Prezydent przekazał symboliczny klucz do miasta

Rafał Trzaskowski przekazał symboliczny klucz do miasta na ręce Małgorzaty Żuber-Zielicz, przewodniczącej WRS i warszawskiej radnej. Do życzeń dla seniorów dołączyła się także Aldona Machnowska Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy, która przypomniała o ofercie miasta dla seniorów. - Pragnę państwu przypomnieć, że ten dzisiejszy dzień, to jest część obchodów, część programu Warszawskich Dni Seniora. Te dni trwają do 9 października. To w sumie jest kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych, sportowych w każdej dzielnicy. Korzystajcie państwo z tego, co dla was przygotowaliśmy. Staramy się, żeby wszędzie senior był mile widziany i nasza oferta była dla każdego dostępna - podkreśliła. Po uroczystych przemówieniach pierwsza Parada Seniorów ruszyła spod Pałacu Kultury i Nauki, przeszła ul. Marszałkowską i dotarła na plac Żelaznej Bramy. Tam będzie się odbywał jarmark ze stoiskami gastronomicznymi; zaplanowano też potańcówkę.

Sonda
Czy seniorzy w Polsce mają odpowiednią opiekę?
Seniorzy tracą przez 15. emeryturę?! Sawicki nie ma wątpliwości

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki