Wiele domów na Wawrze leży w ustronnych miejscach

i

Autor: fot. Alina Zienowicz (CC BY 3.0) Wiele domów na Wawrze leży w ustronnych miejscach

Wawer na celowniku złodziei? Plaga włamań na terenie dzielnicy

2019-02-24 19:09

Już prawie codziennie dochodzi do kradzieży. Tak wynika z policyjnych danych.

Od początku roku na Wawrze doszło do 40 włamań. 8 osób zostało zatrzymanych. Mieszkańcy organizują tak zwane „patrole sąsiedzkie".

Willowa zabudowa Wawra i ustronna lokalizacja wielu domów sprzyja zainteresowaniu złodziei. Tak jest między innymi w Aninie, Marysinie i Falenicy, gdzie regularnie dochodzi do włamań.

Policja przyznaje, że wartość łupów złodziei to od 800 zł do 20 tys. złotych. Funkcjonariusze apelują, aby nie zostawiać w pobliżu drzwi wejściowych cennych przedmiotów, takich jak torebki czy portfele. Złodzieje często korzystają z metody „na klamkę”, czyli sprawdzają, czy drzwi do naszego domu są po prostu otwarte.

Na lokalnych forach internetowych mieszkańcy skarżą się na zbyt małą liczbę patroli policyjnych – szczególnie w nocy. Niektórzy mieszkańcy Wawra sami skrzykują się na tzw. „patrole sąsiedzkie”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE