W czwartek policyjna akcja PRĘDKOŚĆ: Kierowco, zdejmij nogę z gazu!

2020-02-26 21:20 PIK
drogówka
Autor: materiały Lubuska Policja Drogówka prowadzi kontrole cyklicznie.

W czwartek, 27 lutego, policja przeprowadzi przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem będzie "zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości".

Jak zapowiada policja, funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. - Szczególną rolę będą mieć policjanci z Zespołów SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją - można przeczytać na stronie policja.pl.

Będą utrudnienia na Grójeckiej: rusza przebudowa skrzyżowania z Racławicką!

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. 

15-latek za kierownicą, uciekał przed policją. Pijany ojciec był w... lesie!

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - pisze Biuro Ruchu Drogowego KGP.

Napadali na sklepy w całej Polsce. Roztrzaskali się na autostradzie A1 podczas ucieczki!