Weszli na sam czubek iglicy Varso Tower! Naganie mrozi krew w żyłach

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Weszli na sam czubek iglicy Varso Tower! Naganie mrozi krew w żyłach

Aż ciarki przechodzą!

Weszli na sam czubek iglicy Varso Tower! Nagranie mrozi krew w żyłach

2023-02-03 8:08

W sieci krąży nagranie, na którym dwóch mężczyzn wspina się na sam czubek iglicy Varso Tower, czyli najwyższego budynku w Unii Europejskiej! Śmiałkowie znajdowali się na wysokości 310 metrów. Jak się okazuje, mężczyźni nie ryzykowali swoim życiem bez powodu. Mieli bardzo ważne zadanie do wykonania na szczycie warszawskiego wieżowca.

Wspięli się na szczyt Varso Tower

Od samego patrzenia można dostać lęku wysokości! Aż ciarki przechodzą po plecach. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym dwóch mężczyzn znajduje się na samym szczycie iglicy Varso Tower! Wzbudzające duże zainteresowanie nagranie udostępnił na TikToku alpinista Michael Frycz.

Jak się okazuje, śmiałkowi mieli ważne zadanie do wykonania na wysokości 310 metrów. Musieli… wymienić żarówkę!

"Wymiana żarówki na najwyższym wieżowcu w Unii Europejskiej, jesteśmy w zabezpieczeniach" - napisał w filmie Michael Frycz.

Po co żarówki w iglicach wieżowców?

Takie sytuacje zdarzają się nie tylko w Warszawie. Wieżowce na całym świecie mają na szczycie migające światło. Co ważne, żarówki muszą być montowane na możliwie najwyższym punkcie budynku tak, by światło było widoczne z dużej odległości. Ma to zmniejszyć ryzyko wypadków samolotów czy śmigłowców nocą, czy we mgle. Czasami jednak pojawiają się usterki. Wtedy właśnie do akcji wkraczają wyspecjalizowani alpiniści.

Cóż, trzeba przyznać, że wymiana TAKIEJ żarówki jak np. ta na szczycie iglicy Varso Tower, wymaga zdecydowanie większych kompetencji niż tych nabytych podczas rutynowych prac w zaciszu domowym. To zadanie dla osób o stalowych nerwach!

Sonda
Masz lęk wysokości?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany