Węższa Grochowska, szerszy przystanek: kierowcy wściekli, pasażerowie zadowoleni! [AUDIO, GALERIA]

2019-09-09 21:33 PM/PRA/DS
Po cichu zwężają Grochowską
Autor: Marek Kudelski/Super Express Po cichu zwężają Grochowską

Już w maju pisaliśmy, że tramwajarze po cichu zwężają Grochowską. Teraz to się potwierdza: ulica będzie węższa na odcinku między ul. Kaleńską a Kickiego. Przyczyną jest powiększenie przystanku na wysokości poczty. Chodzi o komfort podróżujących tramwajami.

To nie będzie dobra zmiana dla kierowców jeżdżących Grochowską miedzy Podskarbińską a rondem Wiatraczna: na wysokości poczty przy ul. Kickiego jezdnia zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu w każdą stronę! Powodem jest poszerzenie przystanku tramwajowego.

Rozbudowa ma poprawić komfort pasażerów – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich:

Kierowcy są jednak innego zdania: - Będzie o wiele ciaśniej. Rano już jest problem żeby wyjechać z okolicznych ulic, to teraz będzie jeszcze trudniej – narzeka mieszkający w okolicy Henryk Burzyński (62 l.).

Wg badań Zarządu Dróg Miejskich ul. Grochowska jest jedną z najniebezpieczniejszych ulic w Warszawie: właściwie wszyscy kierowcy przekraczają tam dopuszczalną prędkość! Z tego powodu miejscy aktywiści chwalą zwężenie ulicy. Równocześnie jednak podkreślają, że to wciąż za mało.

Mówi Jan Baran ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze:

Remont torowiska na Grochowskiej zostanie zakończony w weekend. Na początku przyszłego tygodnia tramwaje wrócą na tory, które zostaną pokryte trawą. przywrócony też zostanie normalny ruch samochodowy.