Wiadomości z Warszawy. Rekordowe domino w BUW

2014-04-23 0:12

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Książki będą w stolicy bardzo nietypowe. Z tej okazji dziś o godz. 9 rano w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się próba pobicia oryginalnego rekordu Guinnessa.

Uczestnicy "Domino BUW Day" postawili sobie za cel ułożenie najdłuższego na świecie domina z... książek! Poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko, bo studentom z Antwerpii udało się to zrobić z 4845 egzemplarzy! Warszawiacy zamierzają wykorzystać ich znacznie więcej. Będą ustawiać lektury w salach katalogowych, między regałami i czytającymi, a nawet na schodach!

Zobacz też: Urzędnicy „grają w Domino”

- Chcemy, żeby ten rekord zainspirował Polaków nie tylko do czytania, ale także do zabawy z książkami - mówi koordynatorka akcji Sylwia Stano z firmy doradczej Bibliocreatio. Organizatorzy zdradzają, że ostatnią książką, jaką ustawią w nietypowym dominie, będzie książka elektroniczna, czyli tablet, który coraz częściej zastępuje papierową lekturę. Przewracanie nietypowych kostek domina rozpocznie znany z filmów aktor Marcin Kwaśny (35 l.).

Polub se.pl na Facebooku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE