Wiadukt ROZGRZEBANY na zimę: Zjazd z mostu Poniatowskiego na Wisłostradę dopiero w lutym!

2019-12-05 20:40 DS
Rusza remont zjazdu z Mostu Poniatowskiego: Będę utrudnienia w ruchu!
Autor: ZDM Rusza remont zjazdu z Mostu Poniatowskiego: Będę utrudnienia w ruchu!

Przeciąga się remont ponad 100-letniego ceglanego zjazdu z mostu Poniatowskiego na Wisłostradę. Wykonawca miał skończyć prace do końca listopada, jednak jak się okazało termin był zbyt optymistyczny. Wiadukt ma być przejezdny najwcześniej w lutym.

Termin prac na wiadukcie przy Moście Poniatowskiego został wydłużony do 27 grudnia - dowiedzieliśmy się od Karoliny Gałeckiej, rzeczniczki Zarządu Dróg Miejskich. Dlaczego? Bo jak zwykle czegoś nie udało się przewidzieć. - Musieliśmy dokonać zmian w projekcie, ponieważ po zdjęciu nawierzchni okazało się, że kształt podpór był zupełnie inny, niż w dokumentacji projektowej - tłumaczy rzeczniczka.

ZAKRWAWIONE DZIECKO w samochodzie! Dramatyczna akcja na ulicach Warszawy!

To jednak nie koniec problemów: - Po zakończeniu prac musimy uzyskać pozwolenie na użytkowanie, a jest to długotrwały proces. Wiadukt może zostać otwarty dopiero w okolicach lutego przyszłego roku - mówi Gałecka. Dla kierowców oznacza to kolejne miesiące bez zjazdu z Poniatowskiego w stronę Żoliborza i męczących objazdów przez most Łazienkowski.

Rozszczelnione butle z acetylenem zablokowały ważną ulicę!

Ceglany wiadukt zjazdowy z mostu Poniatowskiego powstał w latach 1909-1912. Ostatnio był remont przeszedł niemal 55 lat temu. Przed rozpoczętym dwa miesiące temu remontem codziennie przejeżdżał po nim ponad 55 tys. aut! Przeprowadzone na mi prace będą kosztować 4,2 mln zł. 

Pasażerowie są WŚCIEKLI na plany ZTM!