Otworzyli szkoły, po 5 dniach przecierają oczy ze zdumienia. Koronawirus w Warszawie

2022-01-15 12:14

Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy podała szokujące dane dotyczące ilości szkół, które obecnie mają zawieszone nauczanie stacjonarne. Minął tydzień od przerwy świątecznej i zdalnych zajęć. Przez 5 dni uczniowie mieli chodzić do szkoły. Jak szybko się okazało, szkoły zamykają się w ekstremalnie szybkim tempie.

Tym razem zdalne nauczanie trwało tylko/aż trzy tygodnie, od 20 grudnia do 10 stycznia. Przypomnijmy, że przedszkolakom nie wprowadzono obostrzeń sanitarnych. W miniony poniedziałek, 10 stycznia, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że dzięki zamianie tradycyjnego na domowe nauczanie udało się wygasić ogniska pandemiczne w szkołach. Rzecznik prasowy resortu orzekł (10 stycznia), że 3-tygodniowa przerwa świąteczna dla uczniów sprawiła, że udało się zredukować ogniska zakażeń w szkołach, z 3 tysięcy do 700.

W piątek, 14 stycznia, zaledwie po pięciu dniach Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy podzieliła się szokującymi danymi odnośnie pierwszego tygodnia po otwarciu. Renata Kaznowska informacje opublikowała na swoim Twitterze.„W poniedziałek uczniowie wrócili do szkół. Raport COVID-19 z Warszawy.W poniedziałek:

- 21 placówek z częściowo zawieszonymi zajęciami (przedszkola)

Po 5 dniach:

- 165 placówek z zawieszonymi zajęciami”

Sonda
Czy szkoły powinny wrócić do stacjonarnej nauki od 10 stycznia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE