Maciej Pol SG

i

Autor: Super Express

Niesamowity festiwal w Warszawie

Wielka magia w Cyrku Zalewski. Słynny iluzjonista Maciej Pol zniknie ze sceny. Czy jurorzy festiwalu to docenią?

2022-10-14 15:18

Maciej Pol kilka lat temu został uznany za najlepszego polskiego iluzjonistę. Jako pierwszy w kraju zaprezentował lewitację samochodu. Ze swoimi pokazami przewędrował świat. W weekendy października będzie okazja zobaczyć kilka jego numerów w Warszawie podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej na Woli.

XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej odbywa się w każdy weekend października pod kopułą namiotu przy Wola Parku. Rodzina Zalewskich na tegoroczny festiwal zaprosiła artystów z Ukrainy, Czech, Hiszpanii, Brazylii, Kolumbii czy Kenii, ale także utalentowanych polskich mistrzów. Obok akrobatów w Cyrku Zalewski nie mogło zabraknąć magików (Kamil Zalewski, twórca i reżyser festiwalowego show, to przecież również mistrz wielkiej iluzji).

Na arenie czarował zatem będzie Maciej Pol, który zasłynął m.in. tym, że jako pierwszy w Polsce pokazał lewitujący samochód. Pol - to Twórca Teatru Magii, laureat wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji. Styl tworzonych przez niego widowisk, zachwyca publiczność renomowanych scen całego świata, min. Casablanki, Paryża,Wiednia, Chicago, Moskwy czy Drezna. Jego nowoczesne, niepowtarzalne kreacje i oryginalne aranżacje przenoszą widza w świat pełen czarów i niezwykłych tajemnic.Trzeba więc przygotować się na niesamowite doznania. Maciej Pol...  zniknie na oczach widzów Cyrku Zalewski! Ale to nie jedyny numer, który przygotował na ten festiwal. 

- Zgodnie z hasłem „Odkryj magię cyrku”, które przyświeca tegorocznemu festiwalowi, zabieramy widzów do świata magii i przez dwie i pół godziny nie pozwalamy oderwać wzroku od areny – mówi Kamil Zalewski.

Międzynarodowe grono artystów na arenie

Grupa etno-akrobatów z Kenii na pewno zachwyci warszawską publiczność niezwykłymi ewolucjami. Z Hiszpanii przyjedzie para klaunów. W związku z olbrzymim zainteresowaniem powrócił też uwielbiany przez polską publiczność numer „Motory w kuli śmierci” – tym razem w ekstremalnej wersji z aż pięcioma jeźdźcami! A dla tych, którym te emocje nie wystarczą, rodzina Zalewskich przygotowała pokaz na wahadle śmierci – równie efektowny, co niebezpieczny. W programie festiwalu nie ma występów zwierząt.

Strasburger i Stockinger w jury

W ten weekend podczas pokazów (sobota godz. 14 i 18, niedziela godz. 13 i 17) będzie można spotkać także jurorów, którzy wskażą laureatów do festiwalowych nagród. W jury zasiądą aktorzy Karol Strasburger, Tomasz Stockinger i Agata Załęcka, dyrektor szkoły cyrkowej w Kijowie Olga Siebiesiewicz, Ferdynand Kajzer - ekspert cyrkowy z Czech, Piotr Tomczak – dyrektor Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku, Izabela Kraj z „Super Expressu” oraz Agata Chojecka i Barbara Dawidowicz ze Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych.

Karol Strasburger, prowadzący "Familiady", to były akrobata i wielki przyjaciel Cyrku Zalewski.

Swojego ulubieńca festiwalu wybierze także publiczność.

A tak wyglądało rozdanie nagród w ubiegłym roku podczas XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej

Koło śmierci w Cyrku Zalewski. Ten pokaz mrozi krew w żylach!
Nasi Partnerzy polecają