Wielka manifestacja Donalda Tuska na Pl. Zamkowym. Będą utrudnienia

2021-10-09 12:25
Wielka manifestacja Donalda Tuska na Pl. Zamkowym. Będą utrudnienia
Autor: archiwum se.pl Wielka manifestacja Donalda Tuska na Pl. Zamkowym. Będą utrudnienia

W niedzielę na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się manifestacja, którą zapowiedział Donald Tusk. Zapowiedziane zgromadzenie zostało już zgłoszone do stołecznego ratusza i obecnie trwa jego procedowanie. Na demonstracji mogą pojawić się tłumy, a to oznacza spore utrudnienia dla mieszkańców poruszających się po centrum Warszawy.

- W czwartek wieczorem osoba fizyczna zgłosiła manifestację, która ma odbyć się w niedzielę o godzinie 18 na placu Zamkowym"- przekazał PAP pracownik biura prasowego stołecznego ratusza. - W tej chwili sprawa jest procedowana i niebawem informacja o zgromadzeniu powinna pojawić się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej m.st. Warszawy - dodał.

Do udziału w manifestacji wezwał szef PO Donald Tusk. - Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Plac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać - napisał w czwartek na Twitterze lider PO.

W czwartek TK uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją. Niezgodny z konstytucją jest także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa ws. powołania sędziów.

Zgodnie z aktualnymi zasadami i ograniczeniami wprowadzonymi w związku z pandemią Covid-19, we wszystkich typach zgromadzeń może uczestniczyć maks. 150 osób. Uczestnicy mają obowiązek zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m.

Tradycyjnie, 10. dnia każdego miesiąca w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela na warszawskiej starówce, sprawowana jest po południu eucharystia w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Wspólnie z przedstawicielami rodzin ofiar modlą się zazwyczaj także przedstawiciele władz państwowych.

Policja zatrzymała w Warszawie kilkanaście osób, ich majątek był ogromny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE