Koledzy opłakują zmarłego policjanta. 36-letni funkcjonariusz nie żyje

2021-12-01 20:28
Żyrardów. Komenda Miejska Policji
Autor: GOOGLE MAPS Żyrardów. Komenda Miejska Policji

Nie żyje 36-letni sierż. Sławomir Żyłka z żyrardowskiej policji. Służył w wydziale kryminalnym. O jego śmierci poinformowała komenda policji w Żyrardowie na swoim profilu facebookowym. Funkcjonariusz odszedł w nocy z wtorku na środę 30 listopada. Policjanci podkreślają, że to bolesna strata dla rodziny oraz środowiska policyjnego.

Sławomir służył w policji od 2018 roku. Swoją przygodę z mundurem rozpoczął w oddziale prewencji, by następnie w 2020 roku przenieść się do wydziału kryminalnego. Znajomi z pracy ciepło go wspominają. - Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem policyjnym żyrardowskiej komendy. Był bardzo pogodnym człowiekiem i dobrym kolegą - czytamy we wpisie żałobnym, opatrzonym zdjęciem świeczek.

- W tej smutnej chwili pragniemy złożyć Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia. Najbliższym zmarłego policjanta kondolencje składa Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu wraz ze swoimi Zastępcami. Sierżant Sławomir Żyłka na zawsze pozostanie w naszej pamięci - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Bolesna strata dla policji

Policja odmówiła podania przyczyny śmierci funkcjonariusza. - Nie będziemy na razie komentować tej sprawy. Jest to trudny czas dla nas i dla rodziny - przekazała st. sierż. Monika Michalczyk z żyrardowskiej policji.

Wzruszające powitanie policjanta
Sonda
Czy uważasz, że policjanci powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE