Samotna wyprawa świnki morskiej w nieznane

i

Autor: strazmiejska.waw.p Samotna wyprawa świnki morskiej w nieznane

Co za słodziak!

Wielka ucieczka świnki morskiej w Warszawie! Rudzielec szalał na parkingu

2023-08-10 18:53

Świnka morska czmychnęła komuś z domu i urządziła sobie wycieczkę po parkingu podziemnym na Białołęce. Jak informuje warszawska Straż Miejska, zwierzak został złapany i oddany pod opiekę weterynarzy. Początkowo mieszkańcy bloku myśleli, że to nie świnka morska, tylko szczur.

Świnka morska biegała po parkingu podziemnym na Białołęce. Urocze zwierzątko zostało odłowione przez straż miejską

Świnko, skąd przybiegłaś i dokąd zmierzałaś?! Nietypowy gość pojawił się na parkingu podziemnym w jednym z bloków na warszawskiej Białołęce. Jak podają warszawska Straż Miejska i Polska Agencja Prasowa, mieszkańcy ulicy Żeglugi Wiślanej zauważyli, że między zaparkowanymi samochodami chowa się jakiś gryzoń. Początkowo w półmroku wzięli zwierzątko za szczura, ale okazało się, że to coś zupełnie innego, a mianowicie urocza świnka morska! Czarno-rude zwierzątko biegało między autami zdezorientowane. Wszystko wskazuje na to, że uciekło komuś z domu i próbowało znaleźć jakieś bezpieczne miejsce. Mieszkańcy wezwali Ekopatrol Straży Miejskiej.

"Prawdopodobnie uciekła komuś z domu. Jej tajemnicą pozostanie skąd przywędrowała" 

"Słodki zwierzaczek był nieco zafrasowany i lekko wystraszony, ale nie miał żadnych widocznych obrażeń. Prawdopodobnie uciekła komuś z domu. Jej tajemnicą pozostanie skąd przywędrowała" – powiedzieli PAP strażnicy z Ekopatrolu, który złowił świnkę i w transporterze odwiózł ją do lecznicy weterynaryjnej. Po zbadaniu świnka uciekinierka trafi do fundacji, która opiekuje się takimi zwierzakami.

Sonda
Masz zwierzę w domu?

QUIZ. Zwierzę, przedmiot czy roślina? Szybki quiz tylko dla bystrzaków!

Pytanie 1 z 10
Buzdygan. Zwierzę, przedmiot czy roślina?
Ktoś wyrzucił te słodkie zwierzaczki do śmietnika. Dwie świnki morskie czekała pewna śmierć.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany