Wielki atak pszczół na Żeraniu. Było ich dwa tysiące! Upatrzyły sobie jedno miejsce

2021-06-15 19:00
Wielki atak pszczół na Żeraniu. Było ich dwa tysiące! Upatrzyły sobie jedno miejsce
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne roju pszczół

Rój pszczół przybył na Żerań. Zmęczone wędrówką w słoneczny dzień owady przysiadły na znaku drogowym nieopodal kościoła przy ulicy Modlińskiej. Przerażeni przechodnie wezwali na pomoc strażników miejskich. Rozwścieczone owady mogły bowiem ruszyć do ataku, stwarzając realne zagrożenie dla warszawiaków. W przypadku osób uczulonych na pszczeli jad, spotkanie z żądlącymi owadami mogłoby zakończyć się nawet śmiercią.

Pszczoły podróżniczki przeraziły mieszkańców Białołęki. Rój owadów, zmęczony wędrówką w upalny dzień, zrobił sobie przerwę na Żeraniu. Pszczoły przysiadły na znaku drogowym umieszczony na początku ścieżki nieopodal kościoła przy ulicy Modlińskiej. Czyżby czekały na podwózkę jednośladem?

ZOBACZ TEŻ: Pies Trzaskowskiego wytypował wynik meczu Polska-Słowacja! Bąbel wskazał zwycięzcę. Jak on to zrobił? Zdjęcie mówi wszystko

Przerażeni przechodni wezwali na pomoc strażników miejskich. Rozdrażnione owady mogą bowiem dotkliwie użądlić. W przypadku osób uczulonych na pszczeli jad, spotkanie z owadami mogłoby zakończyć się tragicznie - wstrząsem anafilaktycznym, dramatyczną walką o życie, a w najgorszym przypadku nawet śmiercią.

Strażnicy miejscy natychmiast ruszyli do akcji. - Po skontrolowaniu otoczenia świątyni ustalili, że pszczoły wybrały na miejsce postoju znak „droga tylko dla rowerów”, umieszczony na początku ścieżki rozpoczynającej się przy kościele. W górnej części tarczy roiło się około dwóch tysięcy owadów - wyjaśnił Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Wielki atak pszczół na Żeraniu. Było ich dwa tysiące! Upatrzyły sobie jedno miejsce
Autor: Straż Miejska, Warszawa znak drogowy z rojem pszczół

Na pomoc wezwano również pszczelarza. Ten ubrany w specjalny strój ochronny odłowił rój i przewiózł go do pasieki. Pszczoły podróżniczki zyskały swój nowy dom, gdzie będą mogły spokojnie produkować pyszny miód.

Rutkowski Story: Tajemnica zaginięcia pierścionka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE