Centrum Nauki Kopernik ma już dzisięć lat!

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Adrian Grycuk, 2018 Centrum Nauki Kopernik ma już dzisięć lat!

Wirtualne zwiedzanie i darmowe LEKCJE! Tak muzea i instytucje pracują w obliczu koronawirusa!

2020-03-17 14:36

W obliczu koronawirusa wiele firm i instytucji kulturalnych przeniosło się do internetu. Organizowane były też koncerty online, swoje występy transmitowały na żywo m.in. Urszula i Ewa Farna. Czy to czas na kulturę i naukę w internecie? Wszystko na to wskazuje, do akcji #zostańwdomu przyłączają się również warszawskie muzea.

Dzięki akcji #zostańwdomu można zobaczyć najsłynniejsze wystawy i obiekty kulturalne, a także wziąć udział w lekcjach historii online. Wirtualne spacery umożliwiło m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Od poniedziałku 16 marca można uczestniczyć w lekcjach historii on-line i wycieczkach po ekspozycji muzeum. Wykłady prowadzone są za pośrednictwem transmisji na żywo w serwisie Facebook. Dotychczas przeprowadzane były m.in. takie lekcje:

  • "Kuchnia czasów wojny" - lekcja historii on-line dla uczniów szkół I-VI
  • "Miasto skrytek. Skrytki okupacyjnej i powstańczej Warszawy. Odcinek 1” - wykład historyczny on-line dla licealistów, studentów i wszystkich zainteresowanych
  • "Bić się czy nie być? Pytanie o sens wybuchu Powstania Warszawskiego" - lekcja historii on-line dla uczniów VII klasy szkoły podstawowej i starszych

ZOBACZ TEŻ: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Brzmi zachęcająco? Sprawdźcie koniecznie, może być to doskonały sposób na powtórkę przed maturami, egzaminami czy po prostu sposób na nudę i naukę online. Jeden z wykładów obejrzycie poniżej.

Gdzie jeszcze można pozwiedzać online? Do dyspozycji użytkowników są największe muzea i galerie sztuki na świecie. Można wybrać się na wirtualny spacer m. in po National Gallery of Art w Waszyngtonie, British Museum w Londynie, Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku czy Luwr w Paryżu.

Dama nie potrzebuje rycerza

Można też skorzystać z warszawskich atrakcji, które, oprócz zwiedzania, oferują Polakom szereg atrakcji. Do akcji #zostańwdomu, edukującej młodzież za pomocą internetowych transmisji na żywo dołączyło między innymi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. - O mądrym i czułym świecie literatury dziecięcej m.in. B. Leśmiana, A. Lindgren, J.R.R. Tolkiena oraz mistrzowskich ilustracjach B. Butenki czy J.M. Szancera opowiadali goście Czytelni POLIN – tak do swoich transmisji na żywo zachęcali organizatorzy.

ZOBACZ TEŻ: Wieloletni burmistrz Białołęki na kwarantannie


Jakiego rodzaju książki dziś są potrzebne? Czy dzieci czytają książki w czasach Facebooka, blogów i telewizji? Czy istnieje zapotrzebowanie na literaturę dziecięcą? Co i jak czytać z dziećmi? Dlaczego Piłsudski ma zawsze wąsy i ponurą minę, a Maria Skłodowska jest poczochrana? - Na te i wiele innych pytań odpowiadają uczestnicy panelów dyskusyjnych: autorzy, autorki, ilustratorzy i ilustratorki książek.

Kopernik też zostaje w domu?

#Kopernikwdomu to akcja, w której publikujemy eksperymenty, naukowe zabawy, ciekawostki oraz informacje dla tych, którzy muszą zostać teraz w domu – tak do wzięcia udziału w akcji zachęca Centrum Nauki Kopernik. Dzięki różnorodnym filmom publikowanym na Facebooku CNK możemy się na przykład dowiedzieć, jak zbudować prosty… helikopter. Brzmi zachęcająco!

NIE PANIKUJMY! Policja ostrzega przed FAKE NEWSAMI w sprawie KORONAWIRUSA!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają