KOSZMARNE WIADOMOŚCI

Wjechał mazdą w rodziców z dzieckiem. Nie żyje 15-letnia Agatka. To druga śmiertelna ofiara tego wypadku

2024-02-12 22:07

W niedzielę, 4 lutego, w spacerujących rodziców z dzieckiem wjechał swoją osobówką rozpędzony 23-latek. Życia 51-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Jego żona wciąż przebywa w szpitalu. W poniedziałek, 12 lutego, dotarły do nas przerażające wiadomości. Zmarła 15-letnia dziewczynka, która od dnia wypadku przebywała w radomskiej lecznicy. Młody kierowca mazdy odpowie przed sądem za wypadek, który w tragiczny sposób rozdzielił rodzinę.

Wola Solecka Druga. 23-latek wjechał osobówką w rodziców z dzieckiem. Zmarła 15-letnia Agatka

Koszmar rozegrał się na prostym odcinku drogi wojewódzkiej numer 754. − Piesi poruszali się prawidłową stroną drogi i byli oznaczeni odblaskami − przekazywała nam Monika Karasińska z lipskiej policji. W spacerującą trzyosobową rodzinę wjechała mazda, którą kierował 23-letni mężczyzna.

Do szpitala trafiła 45-latka oraz 15-letnia córka kobiety. 51-letni mężczyzna zginął na miejscu. − Młodsza z kobiet doznała poważnych obrażeń ciała, które realnie zagrażają jej życiu. Natomiast starsza kobieta doznała złamania kończyn − usłyszeliśmy w zeszłym tygodniu od prok. Agnieszki Borkowskiej, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Niestety w poniedziałek, 12 lutego, dotarły do nas przerażające wiadomości. Lekarze przegrali walkę o życie rannej dziewczynki. − Dziewczynka zmarła w wyniku rozległych obrażeń, których doznała w czasie wypadku. Mimo starań lekarzy, nie udało się jej uratować − powiedziała prok. Borkowska w rozmowie z dziennikarzami portalu „rmf24.pl”.

Jak udało nam się ustalić, kierowca mazdy został zatrzymany. − Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna był przesłuchiwany przez prokuratora. Przyznał się do popełnienia tego czynu − dodała prokurator. Śledczy będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku pod Lipskiem. − Będzie powołany biegły z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków. Czekamy również na wynik badania krwi pobranej od kierowcy, celem ustalenia, czy w chwili zdarzenia był pod wpływem środków odurzających − podsumowała prok. Agnieszka Borkowska.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek?
Listen on Spreaker.