Włamał się do marketu. Mówił, że klucz dostał od właściciela

2021-05-06 16:38
Włamał się do marketu. Mówił, że klucz dostał od właściciela
Autor: Policja

Karol B. (33 l.) był przygotowany do skoku na osiedlowy market na Mokotowie. Wszedł do sklepu około godz. 6 nad ranem, otwierając sobie drzwi... kluczem. Ochroniarzom, którzy zastali go na wynoszeniu czterech worków z papierosami, tłumaczył, że klucz dostał od właściciela sklepu.

Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu przy ul. Woronicza papierosy o wartości prawie 10 tys. zł. Został złapany na gorącym uczynku, bo – choć miał klucz (najprawdopodobniej wcześniej ukradziony albo dorobiony) – jego wejście uruchomiło alarm, przez co przy wyjściu czekali już na niego ochroniarze. I wezwali policję. Cel złodzieja był bardzo prosty – wynieść ze sklepu konkretny towar jak najszybciej i jak najwięcej.

Tłumaczył, że klucz od drzwi wejściowych do sklepu dostał od mężczyzny, który twierdził, że jest właścicielem, i to on kazał mu zabrać papierosy. Policja uzyskała jednak informacje, że szef marketu jest za granicą i nikt nie wydawał zatrzymanemu mężczyźnie takich poleceń – wyjaśnia Robert Koniuszy, oficer prasowy mokotowskiej policji.

Jak się okazuje, to nie pierwszy raz kiedy Karol B. użył swoich złodziejskich umiejętności. Jest znany policji. Niespełna cztery miesiące temu wszedł do mieszkania przez okno balkonowe, by ukraść elektronikę, biżuterię oraz karty bankomatowe o łącznej wartości ponad 20 tys. zł. Przyznał się wówczas i odpowie za tamtą kradzież z wolnej stopy. Teraz ma dozór policyjny. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Właściciele sklepu nie chcieli komentować tej kradzieży. – Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia – mówi Robert Koniuszy, policjant z Mokotowa.

Legendarny złodziej aut zatrzymany
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE