Wojciech Olejniczak rozmawiał na czacie z warszawiakami - ZAPIS CZATU

2010-10-26 16:00

Dokumenty złożone - Wojciech Olejniczak (36 l.) jest od wczoraj oficjalnie kandydatem SLD na prezydenta Warszawy. A my od razu wzięliśmy go w obroty. Po południu wziął udział w zorganizowanym przez "Super Express" i portal se.pl czacie. Internauci dosłownie rozłożyli jego program na części pierwsze. Sprawdź, o co pytali.

Wirtualne spotkanie z kandydatem SLD, a dziś europosłem Wojciechem Olejniczakiem (36 l.) rozpoczęło się o godz. 14.30.

Na pierwszy ogień poszły inwestycje, głównie komunikacyjne. Warszawiacy pytali o to, jak prezydent Olejniczak pomógłby mieszkańcom Białołęki w dojazdach do centrum, które teraz utrudnia im przebudowa Modlińskiej.

Przeczytaj koniecznie: Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz rozmawiała na czacie z warszawiakami - ZAPIS CZATU Z SE.pl

- Modlińska musi zostać podłączona do mostu Północnego. Ważna jest jednak nie tylko komunikacja samochodowa, ale i szybki tramwaj. Nie tylko do węzła Młociny, ale i do metra na Pradze - powiedział. Pytany o to, co budować na początku: Szpital Południowy czy obwodnicę Śródmieścia, odpowiedział krótko: - Obwodnica powinna być budowana ze środków unijnych i budżetu miasta. A szpital w trybie przedsięwzięcia publiczno-prywatnego.

Wojciech Olejniczak jasno określił też swoje priorytety - komunikacja, edukacja i służba zdrowia. Zapowiedział m.in. budowę podziemnych parkingów w myśl zasady "jedno miejsce zabrane na chodniku to jedno oddane pod ziemią" oraz budowę blisko 50 żłobków i przedszkoli. Zamierza też wdrożyć w mieście specjalistyczny program zdrowotny i sprawić, by uczestniczyło ono w finansowaniu służby zdrowia - nawet in vitro czy antykoncepcji. Pasażerom obiecał, że podwyżek cen biletów nie będzie.

- Podobają się panu budynki zaprojektowane przez Bieleckiego? - zapytał ktoś na koniec. - Gargamele nigdy mi się nie podobały - odparł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE