bazar

i

Autor: DAR

Wojna o targowisko w Milanówku! Kupcy kontra burmistrz miasta. Nie oddamy naszego bazaru!

2021-03-23 18:14

Kupcy z Targowiska w Milanówku drżą o swoją przyszłość. Jak twierdzą wszystko przez burmistrza miasta, który realizując swoje pomysły chce ich stamtąd wykurzyć i pozbawić jedynego źródła dochodu. Włodarz miasta zaprzecza oskarżeniom. - Nikogo nie chce pozbawiać pracy i pieniędzy. Szukam na czas remontu tymczasowego miejsca dla kupców, by mogli prowadzić dalej swój biznes. Pozyskaliśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego na przeprowadzenie remontu i chcemy go zrobić. Jeśli tego nie zrealizujemy do końca roku wszystko przepadnie i będziemy musieli zwrócić ok miliona złotych – mówi Piotr Remiszewski, włodarz miasta. NIEBAWEM WIDEO

Wojna o targowisko w Milanówku

Wojna o bazarek między kupcami, a burmistrzem Milanówka trwa od jakiegoś czasu. Jednak z każdym dniem ten konflikt przybiera na sile. Burmistrz miasta chce przeprowadzić tam remont i postawić nowe pawilony. Ale kupcy nie chcą do tego dopuścić, twierdząc, że zainwestowali w swoje pawilony duże pieniądze i teraz zostaną na gołym lodzie. - Pracuję tu od ponad 20 lat. Ten sklep to moje jedyne źródło utrzymania. Mam się wynieś na życzenie burmistrza i zostać bez grosza, bo chcą prowadzić remont? Czy ktoś się zastanowił , gdzie ja i pozostali sprzedawcy z targowiska będą pracować? – pyta zbulwersowana pani Danuta Pakuła, przedstawicielka kupców z targowiska. 3 marca najemcy otrzymali informację od miasta, że do 1 lipca mają usunąć swoje budy z tereny bazaru.

- Zostaliśmy powiadomieni, że mamy się wynieś i zabierać swoje sklepiki. Nikogo nie obchodzi z czego będziemy żyć – burzą się właściciele. Twierdzą, że do włodarza miasta nie docierają żadne argumenty, prośby i pisma. Ma swoją wizję, którą chce zrealizować i koniec. Odwiedziliśmy burmistrza Piotra Remiszewskiego w urzędzie. Jego zdaniem to kupcy mają swoją wizję i nie chcą zmian na lepsze. Potwierdza, że remont chce przeprowadzić, ale nie ma zamiaru nikogo przez to krzywdzić. - Szukam tymczasowego miejsca dla kupców na czas remontu. Mamy teren należący do gminy na Turczynku, ale szukam cały czas czegoś bliżej centrum.

Chciałem podpisać porozumienie z właścicielami pawilonów, żeby mieli gwarancje i mogli po remoncie tam wrócić. Ale nie można się w żaden sposób dogadać. Nie zależy mi na tym, żeby rujnować komuś biznes. Chce wyremontować to targowisko, żeby lepiej wyglądało. Mamy na to pół roku. Jeśli do 31 grudnia tego nie zrobimy, będziemy musieli oddać ok 1 mln złotych do Urzędu Marszałkowskiego – tłumaczy Remiszewski. Właściciele nie mają zamiaru się poddać i opuścić swoich pawilonów. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany