Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Zmiany w komunikacji. Sprawdź, którędy nie przejedziesz

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express; AP Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Zmiany w komunikacji. Sprawdź, którędy nie przejedziesz

Utrudnienia w stolicy

Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Zmiany w komunikacji. Sprawdź, którędy nie przejedziesz [ZAPIS RELACJI]

2023-04-05 22:24

W środę, 5 kwietnia, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedzi Warszawę. Będzie to jego pierwsza oficjalna wizyta w Polsce od momentu ataku Rosji na Ukrainę. Przyjazd Wołodymyra Zełenskiego do Warszawy spowoduje niemałe utrudnienia w ruchu. Jak zapowiedział stołeczny ratusz, stopniowo będą wprowadzane ograniczenia. Sprawdź, którędy nie przejedziesz oraz jak kursuje transport publiczny. Szczegóły w artykule.

Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie

Z początkiem tygodnia szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz na antenie RMF FM potwierdził, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką Ołeną przybędą 5 kwietnia do Warszawy z jednodniową wizytą. Będzie rozmawiał z w cztery oczy z prezydentem RP Andrzejem Dudą, z premierem Mateuszem Morawickim, a także spotka się Polakami i Ukraińcami przebywającymi w Polsce. Spotkanie to odbędzie się na Zamku Królewskim.

Wołodymyr Zełenski w Warszawie

Należy jednak pamiętać, że wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce wiąże się również z szeregiem utrudnień spowodowanych kwestiami bezpieczeństwa. „Spodziewane są zmiany tras autobusów i tramwajów. W przypadku zamykania dla ruchu ulic przez policję, pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami. Ich trasy mogą być także skracane” – informował dzień przed wizytą prezydenta Ukrainy stołeczny ratusz.

Od środowego poranka Warszawski Transport Publiczny w mediach społecznościowych prowadzi relację z tego, co dzieje się na warszawskich ulicach. „Rozpoczynamy relację ze zmian w kursowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego podczas wizyty Prezydenta Ukrainy. Dziś będziemy publikować bieżące informacje o wprowadzanych ograniczeniach” - podał WTP.

My również na bieżąco będziemy aktualizować, listę zamkniętych ulic oraz informować, którędy jeździ komunikacja miejska w dzień wizyty prezydenta Ukrainy Wołdymyra Zełenskiego w Warszawie.

Aktualnie komunikacja miejska w Warszawie kursuje bez utrudnień.

Wołodymyr Zełenski w Warszawie. Zmiany w komunikacji

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

22:22

Warszawski Transport Publiczny informuje, że otwarte zostały Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. - Przywrócenie tras podstawowych autobusów. W związku z powyższym otwarte wszystkie ciągi zamykane w związku z wizytą Prezydenta Ukrainy - czytamy w komunikacie. Tym samym to koniec dzisiejszych utrudnień.

21:45

Aleje Jerozolimskie, Aleje Ujazdowskie i Most Poniatowskiego zostają otwarte. Tramwaje i autobusy wracają na trasy podstawowe.

21:35

Trasa W-Z została otwarta dla autobusów i tramwajów – linie 4, 13, 20, 23, 26, 160, 190 wracają na trasy podstawowe.

21:20

Ponownie wstrzymany został ruch autobusów i tramwajów w Al. Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego. Autobusy są kierowane na trasy objazdowe, przebiegające najbliższymi, przejezdnymi ulicami. Tramwaje linii 7, 9, 22, 24, 25, jadące z Pragi kursują tylko do ronda Waszyngtona, od strony Ochoty są zawracane na pl. Starynkiewicza.

20:23

Zamknięte zostają dodatkowo ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat na całej długości (od ul. Świętojerskiej do ronda de Gaulle’a). Autobusy l. 111, 116, 128, 166, 175, 180, 222, 503 kursują w tym rejonie trasami objazdowymi.

Wciąż pozostaje zamknięta trasa W-Z na odcinku od pl. Zamkowego do dw. Wileńskiego.

19:47

Przemówienie na placu Zamkowym dobiega końca. Ponownie zostaje zamknięta trasa W-Z dla autobusów i tramwajów (na odcinku od pl. Bankowego do dw. Wileńskiego). Linie 4, 13, 20, 23, 26, 160, 190 zostają skierowane na trasy objazdowe.

18:37

Trasa W-Z została otwarta dla autobusów i tramwajów – linie 4, 13, 20, 23, 26, 160, 190 wracają na trasy podstawowe.

Pozostaje zamknięty Trakt Królewski na odc. Świętojerska – Świętokrzyska. Autobusy l. 111, 116, 128, 166, 175, 180, 222, 503, E-2 kursują w tym rejonie trasami objazdowymi.

18:00

Rozpoczęło się przemówienie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na placu Zamkowym.

Aleje Jerozolimskie i Aleje Ujazdowskie wraz z pl. Trzech Krzyży zostają otwarte (na odcinku Spacerowa – al. Jerozolimskie). Autobusy i tramwaje sukcesywnie wracają na swoje trasy.

Wciąż pozostaje zamknięta trasa W-Z dla autobusów i tramwajów.

16:50

Trakt Królewski zostaje zamknięty na odcinku od ul. Świętojerskiej do ul. Spacerowej (pl. Krasińskich, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie).

Wstrzymany został ruch autobusów i tramwajów w Al. Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego. Autobusy są kierowane na trasy objazdowe, przebiegające najbliższymi, przejezdnymi ulicami. Tramwaje linii 7, 9, 22, 24, 25, jadące z Pragi kursują tylko do ronda Waszyngtona, od strony Ochoty są zawracane na pl. Starynkiewicza.

Mogą występować utrudnienia w kursowaniu autobusów i tramwajów, które kursują ulicami poprzecznymi (Świętokrzyska, Piękna).

16:31

Trakt Królewski zostaje zamknięty na odcinku od ul. Świętojerskiej do ul. Spacerowej (pl. Krasińskich, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie).

Mogą występować utrudnienia w kursowaniu autobusów i tramwajów, które kursują ulicami poprzecznymi (Świętokrzyska, al. Jerozolimskie, Piękna).

15:57

Ponownie zostają zamknięte ul. Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie wraz z pl. Trzech Krzyży (na odcinku Miodowa – Spacerowa).

Autobusy linii 111, 116, 128, 166, 175, 180, 222, 503, 518, E-2 są kierowane na trasy objazdowe.

15:36

Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego oraz fragment Traktu Królewskiego (ciąg ul. Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – do ul. Pięknej) zostają otwarte dla autobusów i tramwajów. Linie sukcesywnie wracają na swoje trasy.

Wciąż wstrzymany jest ruch kołowy na Trakcie Królewskim na odcinku od ul. Pięknej do ul. Spacerowej.

15:02

Tramwaje linii 7, 9, 22, 24, 25 kursują trasami objazdowymi.

14:31

Kolejne ulice zamknięte.

13:10

WTP podał nowe informacje o autobusach na objazdach. 

13:01

Uwaga! Pl. Piłsudskiego zamknięty.

12:56

W miejscach, w których mogą pojawić się utrudnienia, pomocą służą informatorzy WTP. Można poznać ich po charakterystycznych, pomarańczowych kamizelkach.

11:32

Kolejna zmiana w kursowaniu autobusów miejskich.

11:16

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką Ołeną są już w Pałacu Prezydenckim, gdzie oficjalnie zostali powitani przez Parę Prezydencką RP.

9:58

Uwaga pasażerowie - autobusy miejskie wyjechały na objazdy.

9:50

Ograniczenia na stołecznych ulicach zmieniają się dynamicznie. 

9:34

Wał Miedzeszyński już zablokowany. 

9:26

Zaczyna się trudny czas dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej. 

09:23

Wprowadzane są pierwsze ograniczenia.

8:30

Chociaż ulice jeszcze nie są zamykane, to pojawiają się wzmożone patrole policyjne.

7:16

Aktualnie nie ma utrudnień na ulicach Warszawy, spowodowanych wizytą prezydenta Ukrainy w Polsce.

7:07

Warszawski Transport Publiczny rozpoczął relację, w której informuje o wprowadzanych ograniczeniach na ulicach Warszawy. 

Sonda
Czy Wołodymyr Zełenski jest wzorem idealnego prezydenta?
Listen on Spreaker.