Znów złamał przepisy!

Wpadka prezydenta Warszawy. Samochód Rafała Trzaskowskiego zatrzymał się na zakazie! [ZDJĘCIA]

2023-09-07 5:23

Prezydent Rafał Trzaskowski już kilka razy był bohaterem wpadek drogowych. W lutym jego limuzyna gnała ulicami Warszawy kilkukrotnie przekraczając prędkość. W marcu znów kierowca miał ciężką nogę. Włodarz miasta obiecał, że pouczy swojego kierowcę. Reprymenda nie przyniosła chyba jednak skutku. Tym razem samochód prezydenta Trzaskowskiego zatrzymał się na zakazie!

Rafał Trzaskowski wysiadający na zakazie. Wpadka prezydenta w Warszawie

Prezydent Rafał Trzaskowski w środę (6 września) przyjechał w pobliże Ronda Zgrupowania AK „Radosław” pochwalić, ile w Warszawie udało się wyremontować dróg w ciągu wakacji. Na konferencji prasowej wyliczał realizowane tego lata inwestycje: remont ronda i budowę tramwaju do Wilanowa oraz odnowienie kilku ulic. Niestety chwilę wcześniej zaliczył poważną wpadkę. Jego służbowy samochód stanął tuż za znakiem B-36, czyli zakazem zatrzymywania się. Wszystko uchwycił obiektyw fotoreportera.

To nie pierwsza drogowa wpadka prezydenta. W styczniu jego kierowca kilka razy przekroczył dozwoloną prędkość. Rafał Trzaskowski publicznie przeprosił za swojego kierowcę. - Nie ja prowadziłem. Jak pracuję siedząc z tyłu, nie zawsze kontroluję, z jaką prędkością jedzie kierowca. Mimo, że go zawsze uczulam, żeby tego przestrzegał - wyjaśniał wtedy w rozmowie z "SE" prezydent Warszawy. Nagana chyba nie pomogła, bo już na początku marca służbowa limuzyna znowu pędziła ulicami miasta. Do tego stojący na parkingu samochód miał włączony silnik w czasie, gdy prezydent mówił w stacji TVN o kryzysie klimatycznym. Jak tym razem tłumaczy się włodarz miasta? - Łamanie przepisów jest niedopuszczalne. Sprawdzimy, który z kierowców złamał zakaz. Poprzednim razem wobec kierowcy zostały wyciągnięte konsekwencje kadrowe – zapewnia rzeczniczka ratusza Monika Beuth.

Sonda
Jak Warszawą rządzi Trzaskowski?