Huknął w nią opel, po czym wpadła pod koła drugiego auta! Przerażająca śmierć 47-latki pod Mławą

i

Autor: Robert Zalewski/Super Express 47-latka zginęła w wypadku w pobliżu Michalinowa pod Mławą, po tym jak została potrącona przez dwa auta

Koszmarny wypadek pod Mławą

Wracała z zakupów, staranowały ją auta. Jednym z nich jechał policjant. Ukrainka nie miała szans... [Nowe fakty]

2022-09-12 16:22

Prokuratura Rejonowa w Mławie (Mazowieckie) wszczęła śledztwo w sprawie w wypadku, w którym w niedzielę (11.09.2022 r.) w miejscowości Michalinowo zginęła 47-letnia Ukrainka, potrącona przez dwa samochody. Kobieta przechodziła przez jezdnię poza pasami. Jedno z aut prowadził policjant. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Szczegóły dramatu w materiale poniżej.

Michalinowo. Śmiertelne potrącenie Ukrainki przez dwa auta [11.09]

Jak pisaliśmy, do wypadku pod Mławą, w miejscowości Michalinowo, na trasie nazywanej potocznie „starą siódemką” doszło w niedzielę (11.09) wieczorem, gdy - jak wynika z dotychczasowych ustaleń - Ukrainka wracała z zakupów i przechodziła przez jezdnię. „Kobieta, 47-letnia obywatelka Ukrainy, postanowiła zrobić zakupy na stacji paliwowej w pobliżu swego aktualnego miejsca zamieszkania. Wracając z zakupami przeszła jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym, czyli poza pasami. Została potrącona przez dwa pojazdy, jadące z przeciwnych kierunków” - powiedział PAP prokurator rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Dodał, że samochód, który jako pierwszy potrącił kobietę, prowadził funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy - policjant ten był po służbie i jechał prywatnym autem. Drugim samochodem, uczestniczącym w wypadku, kierował mieszkaniec Mławy.

ZOBACZ TEŻ: Pościg za łosiem w Warszawie. Wielki zwierz wymykał się obławie. Został postrzelony

„Obaj kierowcy byli trzeźwi. Byli w tym zakresie badani, nie tylko przy udziale policji, ale po raz kolejny również przy moim udziale, jednocześnie z rejestracją video przebiegu tego badania” - podkreślił prokurator Bagiński. Zaznaczył, iż dodatkowo od obu kierowców pobrana została krew do dalszych badań, w tym na zawartość alkoholu.

Jak przekazał prokurator rejonowy w Mławie, na miejscu wypadku w niedzielę wieczorem dokonano szczegółowych oględzin, zabezpieczono zwłoki i oba samochody oraz wszystkie ślady, które zostały ujawnione, jak choćby odpryski, czyli części aut, udokumentowano także ślady ich hamowania.

„Zabezpieczono, co istotne, rejestrator video z auta, które jako pierwsze potrąciło kobietę, na którym utrwaliło się całe zdarzenie” - powiedział prokurator Bagiński.

Dodał, że w sprawie wypadku Prokuratura Rejonowa w Mławie wszczęła śledztwo, dotyczące art. 177 par. 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, przy czym postępowanie to prowadzone jest jako własne prokuratury, aby uniknąć zarzutu braku obiektywizmu.

„Śledztwo prowadzone jest na obecnym etapie w sprawie” - podkreślił prokurator Bagiński. Zapowiedział, iż w ramach postępowania planowana jest sekcja zwłok Ukrainki, która zginęła w wypadku, w tym pobranie materiału do szczegółowych badań, także na zawartość alkoholu.

W podobnych przypadkach, jak wyjaśnił jednocześnie prokurator rejonowy w Mławie, konieczne jest także w toku śledztwa przeprowadzenie badań stanu technicznego pojazdów, uczestniczących w zdarzeniu oraz uzyskanie opinii biegłego w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych.

Kilkukrotne dachowanie na krakowskich Balicach
Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany