Marcin Kierwiński, Aleksandra Gajewska,  Jarosław Krajewski

i

Autor: Paweł Dąbrowski, Tomasz Radzik, mat. pras. Marcin Kierwiński, Aleksandra Gajewska, Jarosław Krajewski

Nowy prezydent Warszawy. Kto zastąpi Trzaskowskiego? KOŃCÓWKA GŁOSOWANIA! [SONDA] Wybory prezydenckie 2020

2020-06-07 13:28

Kto powinien zastąpić Rafała Trzaskowskiego, gdyby wygrał wybory na prezydenta Polski? KTO PASOWAŁBY CI w fotelu prezydenta Warszawy? TO OSTATNIE CHWILE NA GŁOSOWANIE! Najnowsze sondaże pokazują, że walka o prezydenturę kraju między Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą może być bardzo wyrównana. A to oznacza, że wszystko się może zdarzyć i PO oraz PiS powinny mieć w zanadrzu kandydatów do nowej walki wyborczej o Warszawę. Giełda nazwisk już ruszyła!

Szef warszawskiej Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński prowadzi na razie w sondzie „Super Expressu”, w której internauci wskazują, kogo chcieliby widzieć w fotelu prezydenta Warszawy, gdyby Rafałowi Trzaskowskiemu udało się pokonać 28 czerwca Andrzeja Dudę.

To już ostatnie chwile na głosowanie w naszej zabawie, która ma wskazać, kogo internauci widzieliby w fotelu prezydenta Warszawy, gdyby Rafałowi Trzaskowskiemu udał się awans do Pałacu Prezydenckiego.

Stworzyliśmy listę kilkunastu polityków na bazie dotychczasowej giełdy nazwisk, krążącej w samorządowych i sejmowych kuluarach.

Wśród polityków PO na razie na czoło wybiło się dwoje posłów – szef warszawskiej PO Marcin Kierwiński i była radna miasta Aleksandra Gajewska. Wśród kandydatów z PiS na razie prowadzi również poseł i były radny Warszawy Jarosław Krajewski. Czy taki wynik utrzymają do końca? Zapraszamy do głosowania!

PRZECZYTAJ TEŻ JAKIMI SŁOWAMI TRZASKOWSKI ŻEGNA ZMARŁEGO PISARZA JERZEGO PILCHA

Rafał Trzaskowski Małgorzata Kidawa-Błońska

i

Autor: PAP/Tomasz Gzell Rafał Trzaskowski Małgorzata Kidawa-Błońska

W PiS i PO jest co najmniej po trzech kandydatów na kandydatów. W PO to wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł i szef warszawskiej PO Marcin Kierwiński, szefowa Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, a może nawet była radna, dziś posłanka Aleksandra Gajewska. W PiS to m.in. poseł Jarosław Krajewski, przegrany z ubiegłych wyborów europoseł Patryk Jaki a może jego bliski współpracownik, dziś wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta? „Super Express” ma tych personalnych propozycji więcej.

Dla wielu naturalnym kandydatem wydaje się być dotychczasowy zastępca Rafała Trzaskowskiego, polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. Przez półtora roku zdołał już poznać tajniki pracy w ratuszy m.in koordynując działanie stołecznych żłobków. Znajomość problemów mieszkańców może być tutaj największym atutem.

MOCNE SŁOWA PAWŁA RABIEJA

Jako jednego z kandydatów z obozu Koalicji Obywatelskiej wymienia się również Radosława Sikorskiego. Na jego korzyść przemawia polityczne doświadczenie. Sikorski to były Minister obrony narodowej, Minister spraw zagranicznych oraz Marszałek Sejmu. Obecnie sprawuje mandat europosła w Parlamencie Europejskim. Wyborcy mogą jednak dalej pamiętać go z tzw. "afery podsłuchowej".

Paweł Rabiej

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Paweł Rabiej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mógłby też zrezygnować z poszukiwań wśród młodszych działaczy i wystawić do boju o Warszawę Beatę Szydło, która do niedawna była w PiS człowiekiem od zadań specjalnych – pełniła funkcję premiera i szefowej sztabu Andrzeja Dudy.

PATRYK JAKI BEZWZGLĘDNIE PUNKTUJE TRZASKOWSKIEGO. PRZECZYTAJ!

Prezydentura Warszawy mogłaby być doskonałym zwieńczeniem politycznej kariery dla Janusza Korwin-Mikkego. Gdyby w końcu udało mu się wejść do czołowej walki. Korwin-Mikke startuje w każdych wyborach i ma w Warszawie od lat niemal jednakowe stałe poparcie.

Wśród kandydatów bezpartyjnych - a w każdych wyborach tacy startują - mogliby się pojawić m.in były burmistrz Ursynowa i radny miasta Piotra Guział oraz aktywista Jan Śpiewak. Oni też znaleźli miejsce w naszej sondzie.

Kto z nich byłby najlepszy?

To co najpiękniejsze - Górale zagrali w sieci

CZYTAJ SUPER EXPRESS BEZ WYCHODZENIA Z DOMU KLIKNIJ TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany