Wybuch i pożar w elektrociepłowni Siekierki. Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z ogniem

2020-02-16 19:28 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Siekierki
Autor: NOWA TV 24 GODZINY Siekierki

W elektrociepłowni Siekierki w Warszawie wybuchł pożar. Miało dojść do awarii transformatora. PGNiG Termika, do której należy zakład ma powołać komisję, która zbada przyczynę awarii. Mieszkańcy mogli mieć przerwy w dostawie prądu.

W elektrociepłowni doszło do usterki przekładnika rozdzielni. Okoliczni mieszkańcy mogli usłyszeć huk, ponieważ doszło do niewielkiego wybuchu, który wzniecił pożar. - Zgłoszenie dostaliśmy około godz. 17. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy, które opanowały pożar i wróciły do koszar – poinformował asp. sztab. Łukasz Płaskociński z zespołu prasowego komendy miejskiej państwowej straży pożarnej.

Policyjny POŚCIG ulicami Woli. Tylko u nas WIDEO z zatrzymania

Przerwy w dostawie prądu

- Nie ma osób poszkodowanych. W efekcie awarii w okolicy elektrociepłowni mieszkańcy mogli zaobserwować chwilowe przerwy w dostawie prądu - stwierdził Mariusz Orzełowski, rzecznik prasowy PGNiG Termika. Przez braki w dostawie prądu miały też pojawić się problemy z zasilaniem urządzeń na stacjach kolejowych, efektem czego były opóźnienia niektórych pociągów.

Pijany 31-latek ukradł karetkę. Policjanci znaleźli ją w rowie

Komisja

- Usterka została usunięta. Powołamy komisję, która zbada przyczynę awarii. Przerwy w dostawie energii wieczorem nie powinny się już powtórzyć. Uspokajam wszystkich mieszkańców. Nikomu nic nie zagraża - podsumował rzecznik spółki. 

Gwiazda TV ZGINĘŁA w potwornym wypadku. Dostawczy samochód potrącił ją na pasach