Wyburzą nam domy przez obwodnicę!

2018-05-16 16:00
Wyburzą nam domy przez obwodnicę
Autor: MAREK KUDELSKI

Mieszkańcy wsi pod Łomiankami są załamani. Burmistrz zmienił przebieg małej obwodnicy gminy. - Nowy wariant prowadzi czteropasmową jezdnię przez środek naszej wsi i wymusza zburzenie co najmniej ośmiu domów - mówi Hubert Zadrożny, jeden z mieszkańców i powiatowy radny.

Mieszkańcy Dziekanowa Polskiego od wielu miesięcy domagają się konkretów o planowanej drodze. Dziesiątki wysłanych przez nich pism zostaje bez odpowiedzi. Prawie 200 osób zaprotestowało więc przed urzędem gminy w Łomiankach. - Burmistrz tłumaczy, że żadnych wyburzeń nie będzie. A to bzdura. Proszę spojrzeć na mapy, nowa droga przebiega przez środek Dziekanowa Polskiego! - mówi wzburzona Elżbieta Podolska ze Stowarzyszenia Mieszkańcy Łomianek. Nową drogę wymuszają inwestycje. W Czosnowie planowane jest osiedle na 20 tys. mieszkańców,a w Łomnej ogromne centrum handlowe. - To będzie droga budowana pod te inwestycje. Dlaczego kosztem naszych domów?! - krzyczeli przed urzędem mieszkańcy. W petycji do burmistrza Łomianek domagają się ekspertyzy oceniającej zagrożenia zmienionego przebiegu drogi. - Zaprojektowana w ten sposób droga to nie widzimisię urzędników, tylko chęć stworzenia przejrzystego i logicznego układu drogowego oraz wynik konsultacji - ripostuje burmistrz Łomianek Piotr Rusiecki. I przekonuje, że gmina nie będzie wyburzać domów bo.ul. Rolnicza " jest drogą powiatową i gmina nie ma podstawy prawnej do wyburzeń" - wyjaśnia w oświadczeniu. Nie wyklucza jednak, że to powiat będzie musiał torować teren pod drogę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE