Wydrukował sobie prawo jazdy za 40 złotych. Dostarczał jedzenie bez legalnych dokumentów

i

Autor: STRAŻ GRANICZNA Wydrukował sobie prawo jazdy za 40 złotych. Dostarczał jedzenie bez legalnych dokumentów

TO MU SIĘ NIE UDAŁO

Wydrukował sobie prawo jazdy za 40 złotych. Dostarczał jedzenie bez legalnych dokumentów

2023-07-14 9:24

Według zatrzymanego w środę (12 lipca) Gruzina wystarczył dobry pomysł, program graficzny oraz 40 złotych za skorzystanie z usług drukarni. Mężczyzna stracił kilka tygodni temu swoje prawo jazdy i postanowił wydrukować nowy, lecz lewy dokument. Z nielegalnym kartonikiem woził pasażerów!

Warszawa. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali Gruzina z lewym prawem jazdy

W środę, 12 lipca funkcjonariusze straży granicznej podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzonej w jednym z warszawskich hosteli zatrzymali 33-letniego obywatela Gruzji i to nie za nielegalny pobyt, a za posłużenie się sfałszowanym gruzińskim prawem jazdy!

Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że prawo jazdy, które okazał do kontroli wykonał samodzielnie przy użyciu programu graficznego oraz korzystając z usług firmy zajmującej się wydrukiem i laminacją dokumentów płacąc 40 złotych – czytamy w komunikacie opublikowanym przez nadwiślański oddział straży granicznej.

Mężczyzna tłumaczył, że zmusiły go do tego okoliczności. Kilka tygodni wcześniej jego oryginalne prawo jazdy zostało mu skradzione, a że był na co dzień zatrudniony w charakterze kierowcy, dlatego zdecydował się na pozyskanie dokumentu, wykorzystując metodę „handmade”.

Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 10 złotych każda oraz obciążenie kosztami postępowania.

Sonda
Czy masz bezterminowe prawo jazdy?