Horror na warszawskim Ursynowie. Autobus miejski zmasakrował pięć aut przed sygnalizacją świetlną

i

Autor: Tadeusz Mróz

Świadkowie w szoku

Dramatyczny wypadek miejskiego autobusu w Warszawie. Kierowca nie mógł zahamować

2023-04-21 10:42

Dramatyczny wypadek na warszawskim Ursynowie. Chwilę po godzinie 22 w czwartek, 20 kwietnia, w okolicach SGGW na ul. Anody doszło do poważnego wypadku. Rozpędzony autobus miejski staranował pięć aut stojących na światłach przed skrzyżowaniem. Świadkowie twierdzą, że kierowca autobusu kilkaset metrów wcześniej jechał po trawniku. W pojeździe najprawdopodobniej doszło do awarii hamulców.

Dramatyczny wypadek autobusu w Warszawie. Taranował wszystko na swojej drodze

Na ul. Anody, mniej więcej na wysokości Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego doszło do przerażającego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus miejski marki Solaris staranował pięć innych samochodów (citroena, skodę, volkswagena, peugeota i toyotę), które stały przed przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu.

Zderzenie miało miejsce przy skrzyżowaniu z ul. Jastrzębowskiego. Autobus miejski wjechał w stojące przed światłami pojazdy. Później ściął sygnalizator świetlny, by zatrzymać się dopiero po kolejnych 300 metrach jazdy. Świadkowie twierdzą, że chwilę wcześniej kierowca autobusu zjechał na trawnik. Na razie nie wiadomo dlaczego doszło do tak poważnego zdarzenia – przekazał nam fotoreporter „Super Expressu”, który pojawił się na miejscu zdarzenia.

Na miejscu pojawili się strażacy oraz karetka pogotowia. Według nieoficjalnych informacji, w autobusie doszło do awarii hamulców. Przyczyny dramatycznego wypadku są wyjaśniane. 

Sonda
Czy podróżujesz autobusami elektrycznymi?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają